W czasie pandemii koronawirusa w Seattle podjęto szereg inicjatyw, które mają wprowadzić w życie postulaty lobby LGBT. O sprawie poinformował na swoim Facebooku Zachary DeWolf, przewodniczący zarządu szkół w mieście.

Szkoły publiczne w Seattle zobowiązane zostały do uwzględnienia co najmniej jednej neutralnej płciowo toalety we wszystkich projektach budowlanych szkół. Zapowiedziany został również audyt 104 szkół, aby zidentyfikować w nich przestrzeń, która można by na takie toalety przeznaczyć. 

CZYTAJ TAKŻE: Rzecznik Kremla skomentował wywieszenie flagi LGBT przez ambasadę USA w Moskwie

Wszystkie programy nauczania historii, sztuki czy języka angielskiego będą musiały także obejmować “historię LGBTQIA +”, a jedna szkoła zmieni swojego patrona na “bohatera LGBTQI+”. W planach są również specjalne “kursy LGBTQIA+”.

Według DeWolfa uchwała jest historyczna z punktu widzenia LGBTQ, ale umożliwi także dodanie do programu nauczania więcej historii czarnych i rdzennych mieszkańców USA.

Dla prezesa rady szkoły uchwała stanowi nowy wysiłek, aby wyrazić jasno cele lokalnej społeczności. „Wszyscy to rozumiemy” – powiedział DeWolf. „Ale w rzeczywistości, gdy nie jesteśmy jednoznaczni, wtedy pojawia się wiele endemicznych problemów”.

CZYTAJ TAKŻE: Ambasada USA w Izraelu zdjęła baner popierający środowiska LGBT po interwencji władz Jerozolimy

MAJĄC NA UWADZE, że transfobia, bifobia i homofobia systemowa mogą wypchnąć młodzież LGBTQIA + ze szkoły i powodować długotrwałe negatywne wyniki w zakresie edukacji i zdrowia psychicznego; i MAJĄC NA UWADZE, że wiemy, że młodzież LGBTQIA +, szczególnie młodzież kolorowa LGBTQIA +, wciąż ma spotyka się z dyskryminacją i barierami w integracji (…) MAJĄC NA UWADZE, że potwierdzanie różnorodnych orientacji seksualnych oraz tożsamości i wyrażeń płciowych jest jedną z najbardziej skutecznych interwencji w zakresie zdrowia psychicznego wspierających młodzież LGBTQIA + [miasto podejmie odpowiednie działania] – napisano w uchwale zarządu szkół w Seattle.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply