Nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej też, że już wkrótce opozycja polityczna w Polsce będzie musiała zejść do podziemia.

Schetyna opublikował artykuł w tygodniku „Polityka” znanym z poparcia dla poprzeniego rządu. Pisze w nim o „stabilnym systemie demokraytcznym” i „państwie prawa z niezłymi instytucjami przedstawianymi innym za wzór” podczas rządów jego partii. Jak dodaje – „ktoś zamiast je ulepszać i wzmacniać, świadomie podniesie na nie rękę czy wręcz będzie próbował je burzyć”.

Wzywa też do przygotowań do działalności podziemnej – „Nie sądziłem, że kiedykolwiek będę musiał wracać do doświadczenia walki, podziemia, knucia. Ale dziś nie można tego wykluczyć. Musimy być gotowi na każdy wariant, bo jeśli przegapimy moment, gdy polska wolność i demokracja staną się tylko atrapą, to następna szansa może nie pojawić się szybko'”. Prównuje nową polską ekipę rządzącą do Aleksandra Łukaszenki, który „rządzi już Białorusią 22 lata i nie wygląda na to, żeby wkrótce miał przestać. A przypomnę, że swoje pierwsze wybory wygrał pod hasłem przyspieszenia reform, zwiększenia skuteczności państwa i walki z korupcją”.

wpolityce.pl/kresy.pl

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. gienek1949
  gienek1949 :

  Uważaj Schetyna Pan Bóg słucha i nie drażnij Go i może spełnić twoje życzenie. Wówczas ta „nowa ekipa łukaszenkowska” zrobi z tobą i tobie podobnymi porządek w „try miga”. Nawet się nie zorientujesz jak będziesz tam, gdzie powinieneś być od dawna – w KRYMINALE o zaostrzonym rygorze.

 2. polmont
  polmont :

  Schetyna jakoś nie zdobył się na porwanie w druga stronę tzn. rządu PO z rządami innych krajów a niewiele różniły się one od metod zarządzania państwem przez Mobutu Sese Seko Kuku Ngbendu wa za Banga. O stanie państwa i jego sile nie tylko gospodarczej świadczy chociażby stan i możliwości armii. Armia białoruska na wypadek konfliktu jest w stanie zająć cały obszar Polski z wyjątkiem jej zachodniego pasa w przeciągu czasu mniej niż 2 tyg. Za Gierka armia polska była drugą w UW i równoważna armii RFN. A więc jak to jest z tym rozwojem społeczno-gospodarczym?
  Odnośnie jego działalności w podziemiu. Jako student należał do Solidarności Walczącej oraz do NZS-u a w 1988 przewodniczył Międzyuczelnianemu Komitetowi Strajkowemu NZS we Wrocławiu i na tym kończy się cała jego działalność „podziemiu”, później jest już tylko (zawrotna) polityczna kariera, kariera, kariera…