Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała, że rozbiła 14 zajmujących się “oferowaniem” zwolnienia z mobilizacji. 

W wyniku działań dochodzeniowych i operacyjnych wykryto 34 osoby zaangażowane w nielegalny proceder.

Koszt takich „usług” wahał się od 2 do 13,5 tys. dolarów. Kwota zależała od regionu zamieszkania „klienta” i pilności ucieczki.

W ten sposób w Zaporożu funkcjonariusze SBU zdemaskowali grupę przestępczą specjalizującą się w nielegalnej rejestracji do grupy osób niepełnosprawnych dla mężczyzn w wieku poborowym. Wśród podejrzanych jest lekarz z miejscowej prywatnej kliniki i trzech jego wspólników.

W Winnicy ujawniono pięć osób, które fałszowały zaświadczenia wojskowej komisji lekarskiej, świadectwa tymczasowe poborowych i inne dokumenty. W tym celu korzystali z sfałszowanych pieczęci różnych instytucji państwowych i organizacji prywatnych.

CZYTAJ TAKŻE: Udawali niewidzialnych, aby dostać się do Polski. Ukraińcy zatrzymani na granicy

W Dnieprze zatrzymano trzech mieszkańców miasta , którzy pomogli składającym petycje w uzyskaniu fałszywych zaświadczeń lekarskich o ich niezdolności do służby wojskowej.

W obwodzie kirowohradzkim zlikwidowano przestępczą działalność przedstawicieli jednej z lokalnych fundacji charytatywnych, która proponowała opuszczenie Ukrainy „pod przykrywką” kierowców transportu humanitarnego.

Pozostałe wykryte grupy działały w obwodzie wołyńskim, zakarpackim, odeskim i czerniowieckim.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińska straż graniczna poinformowała ilu mężczyzn od początku wojny chciało uciec z kraju

Kresy.pl / ssu.gov.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply