Prywatny import używanych samochodów od stycznia mocno rośnie, zwłaszcza tych najstarszych, mających po dziesięć i więcej lat – pisze dziennik „Rzeczpospolita”.

Gazeta prognozuje, że w tym roku na polskich drogach znajdzie się mnóstwo starych samochodów sprowadzonych z zagranicy. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, w ciąhu pierwszych czterech miesięcy tego roku zarejestrowano już blisko 295,2 tys. używanych aut z zagranicy. To niemal 16 proc. więcej niż rok wcześniej. Tylko w kwietniu zarejestrowano blisko 80,3 tys. aut (o 13 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu 2015 roku). Zdaniem dziennika, jeśli ta tendencja się utrzyma, to w ciągu całego 2016 roku na drogi wyjedzie przeszło 900 tys. starych samochodów, w większości mocno wyeksploatowanych.

Zdaniem gazety przyczyną wzrostu popytu na tanie, wyeksploatowane pojazdy jest słabnąca złotówka, a także – środki z programu Rodzina 500+. Należy zaznaczyć, że od stycznia tego roku w Polsce nie obowiązuje już opłata recyklingowa w wysokości 500 zł, co mogło sprawić, że część nabywców zdecydowała się przesunąć czas zakupu pojazdu z końca 2015 na początek 2016 roku.

Rp.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply