Rosyjskie wojska przeprowadziły wspólne manewry z siłami Naddniestrza. Miały one charakter antyterrorystyczny, a brały w nich udział także oddziały KGB i MSW.

Sytuacją zaniepokojone jest ministerstwo obrony Mołdawii. Mołdawianie zauważają, że takie działania są sprzeczne z prawem.

W Naddniestrzu stacjonuje Grupa Operacyjna rosyjskiej armii licząca 1,5 tysiąca żołnierzy, Pomaga ona bronić suwerenności nieuznawanego przez społeczność międzynarodową tworu jakim jest Naddniestrze. Rosyjskie siły chronią także zapasy broni i amunicji jakie pozostawiła tam 14 Armia ZSRR po upadku supermocarstwa.

Ćwiczenia trwały od 26 lipca do 3 sierpnia. Ćwiczono między innymi odbijanie zakładników czy działania powietrzno-desantowe w sytuacji zagrożenia terrorystycznego.

PAP/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz