Niemieckie media dotarły do tajnego raportu NATO

Raport twierdzi, że rosyjskie lotnictwo jest skuteczniejsze od lotnictwa Sojuszu, pomimo, że rosyjskie samoloty są w większości słabiej wyposażone. Dokument zadaje kłam propagandowym oskarżeniom niektórych z antyrosyjskich mediów o dużej ilości przypadkowych ofiar cywilnych. Rosyjskie naloty określono jako „precyzyjne i skuteczne”

NATO wykorzystuje samoloty w dużo mniej intensywnie od Rosjan. W Syrii stacjonuje ok. 40 rosyjskich i ok. 140 natowskich samolotów bojowych, ale to Rosja wykonywała w lutym 75 ataków dziennie, podczas gdy samoloty Sojuszu tylko 20.Ja podaje raport około 20% rosyjskich nalotów dosięga ugrupowań określanych jako terrorystyczne, w tym tzw. Państwa Islamskiego. Pozostała część stanowią ataki na rebeliantów walczących z rządem Al-Baszara.

kresy.pl / altair.com.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. donald
  donald :

  po pierwsze okolo 70 procent nalotow rosjanie wykonuja przeciwko alkaidzie I ISIS. Po drugie zanim Rosjanie zaczeli bombardowac to samoloty koalicji amerykańskiej podczas 80 procent lotow nie atakowaly celow poniewaz „wykrywaly celow ktore moglyby zaatakowac”.
  Przyczyna nie atakowania ISIS byly wzgledu ekonomiczne-jezeli samolot amerykanski wrocil z dwoma rakietami po 75 tysiecy dolarow to lotnictwo tego dnia oszczedzilo 15o tysiecy dolarow.
  drugi powod to ze dzialania iSIS byly korzystne dla polityki usa, turcji, arabii saudyjskiej w Syrii I Iraku I ISIS bylo pod swoista ochrona-np. konwoje isis mogly spokojnie poruszac po pustyni pomiedzy miastami i nigdy nie byly atakowane przez lotnictwo amerykanskie.
  Ingerencja lotnictwa rosyjskiego spowodowalo ze irakijczycy postawili amerykanom ultimatum-albo zaczynacie na powaznie bombardowac isis albo prosimy o pomoc rosjan-dlatego od momentu wkroczenia rosjan takze w Iraku Isis odnioslo powazne straty w sprzecie, ludziach i terytorium.
  Moze sie to wydaje dziwne ale EU czyli takze Polska bardziej wspierala ISIs niz z nim walczyla.
  Przykladem chociaz apele macierewicza czy waszczykowskiego o wyslanie polskich wojsk do turcji by wspomoc turcje-glownego sponsora isis