Okręt szpiegowski „Wiktor Leonow” może przechwytywać i rejestrować dane radarów i sonarów marynarki wojennej USA. Podpłynął do bazy łodzi podwodnych położonych w stanie Connecticut.

Kurs „Wiktor Leonow” prowadzi z południa. Media spekulują, że celem jego misji była obserwacja manewrów amerykańskich okrętów wojennych w pobliżu bazy Norfolk (zlokalizowanej w stanie Wirginia), będącej największą amerykańską bazą marynarki wojennej.Rosyjska jednostka płynie przez wody międzynarodowe, ale w pobliżu wód terytorialnych USA. Amerykanie obserwują statek, jednak jak twierdzą media, uważają, że Rosja niepotrzebnie prowokuje swoją obecnością. O obecności okrętu poinformowała we wtorek telewizja Fox News.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Rosja: Komentarze po rezygnacji Michaela Flynna

Stacja podkreśliła, że zdażyło się to pierwszy taki przypadek od momentu zaprzysiężenia prezydenta Donalda Trumpa 20 stycznia. Wcześniej podobny incydent miał mieć miejsce w kwietniu 2015 roku.

kresy.pl / rmf24.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz