Milicja ukraińska zatrzymała dwóch dziennikarzy państwowej telewizji Rossija24. Obaj przebywają na posterunku.

Inofmrację podaje agencja informacyjna Novosti Ukraini powołując się na naczelnika ukraińskiej milicji Aleksandr Tiereszczuka. Dziennikarze mieli być zatrzymani na kijowskim Placu Niezależności. „Rzeczywiście zatrzymali dwóch ludzi, dla ustalenia tożsamości” – powiedział Tiereszczuk. Dodał, że zatrzymani znajdują się na komisariacie rejonu pieczerskiego Kijowa. Ukraińcy podejrzewają, że jeden z nich był już raz deportowany.

bbc.co.uk/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. amstaf358
  amstaf358 :

  O „kremlowskich trollach” Associated Press informowała w końcu maja. Ludmiła Sawczuk, 34-letnia dziennikarka samotnie wychowująca dwójkę dzieci, pracowała w petersburskiej komórce wojny propagandowej do połowy marca. Kiedy przyjmowała tę pracę, miała świadomość, że wkracza do orwellowskiego świata, ale przyznaje, że nie zdawała sobie sprawy z jego skali.
  Sawczuk opisała agencji AP, jak każdy z trolli prowadzi pod różnymi pseudonimami po kilkanaście kont na portalach społecznościowych. W wydziale, w którym pracowała, każdego obowiązywało napisanie 160 postów na 12-godzinnej zmianie. Trolle z innych wydziałów zalewają internet spreparowanymi zdjęciami i proputinowskimi komentarzami na temat materiałów, ukazujących się na rosyjskich i zachodnich portalach.
  Niektóre trolle otrzymują codzienne instrukcje, określające, co mają pisać i jakie emocje wywoływać. „Wydaje mi się, że ci ludzie nie wiedzą, co robią. Po prostu powtarzają to, co im powiedziano” – mówiła Sawczuk. Dodała, że większość trolli to młodzi ludzie, skuszeni względnie wysoką płacą, wynoszącą 40-50 tys. rubli miesięcznie (800-1000 USD).
  Agencja AP odnotowuje, że informacje dziennikarki odpowiadają temu, co publicznie ujawniały inne trolle, choć Sawczuk jest jedną z niewielu, którzy zgodzili się na ujawnienie nazwiska. Ona zrezygnowała po dwóch miesiącach i kilku dniach, kiedy uznała, że praca w tej propagandowej machinie jest dla niej nie do zniesienia.
  Firma Internet Research jest finansowaną – jak twierdzą rosyjskie media – przez holding, na którego czele stoi przyjaciel prezydenta Władimira Putina

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-byla-kremlowskim-trollem-wyznala-prawde-ws-putina,nId,1828872#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  • zefir
   zefir :

   „amstaf358”:Wklejasz tak miłe tobie zwierzenia Ludmiłki z frontu wojny propagandowej.Porównujesz z pewnością stawki,czas pracy,metody pracy,itp z własnymi doświadczeniami,co zrozumiałe.Opowiedz więc o swoich doświadczeniach z propagandowej machiny trollingu orwellowskiego świata w wydaniu ZUwP,a może nawet ukroministerstwa informacji i jedynej prawdy.Jak ma się to do zwierzeń Ludmiły?

    • zan
     zan :

     natowska propaganda z jej „misjami pokojowymi” może być przekłuta przez średnio rozgarniętego Internautę. Reżimowi dziennikarze mają więc zadanie wylewać kubły profilaktycznych wymiocin na własnych obywateli. Przecież jak się napierdziela infantylizmami i kretynizmami typu „sepy same się ostrzeliwują by wrobić demokratyczną Ukrainę”, to ma innego wyjścia. Prawda samy by się obroniła, bez potrzeby terroryzowania krytyków.

     • wojewodamichal1
      wojewodamichal1 :

      @ cretino – żal …. no, ale powiedz co twoje posty wnoszą? Chłopie ty masz nieustającą depresję. Nie znalazłem nic w twoich postach co byłoby poparte jakimikolwiek dowodami. Piszesz bzdury i uważasz, że jest to udowodnione. Twoje wywody to nie dowody. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie – również taki lewacki kretyn jak ty, ale twoje postowanie opiera się na totalnej negacji w zasadzie wszystkiego. Nie wiem ile ci płacą za to, ale sądząc z twojej permanentnej depresji niewiele. Irak – usmani, Jugosławia – usmani, Libia – usmani – czyli Ukraina – no kto? Nie rosja – tylko?? Usamani, oczywiście. Co do Iraku, Jugosławii, Libii – nie wymyśliłeś nic nowego – nie jest to twoje zdanie – interwencja tzw USA doprowadziła do zniszczenia tych krajów – zamiast demokracji, wyeksportowano tam chaos i wojnę domową. Podobnie Ukraina, jest miejscem ścierania się wpływów tzw Zachodu i Rosji. Wielokrotnie to pisałem, powtórzę po raz kolejny USA traktuje Polskę przedmiotowo, ale Rosja nie jest dla Polski żadnym partnerem. Gdyby potencjał Rosji był porównywalny do USA, już dawno mielibyśmy ruskie czołgi na ulicach do Paryża. Rosja różni się od USA głównie tym, że amerykanie osiągają swoje cele gospodarczo i politycznie, w ostateczności militarnie. Rosja ani gospodarczo ani politycznie nie jest atrakcyjna dla nikogo. Co jej zostało? Tylko szantaż z opcją militarną. Więc przestań lewacki kretynie epatować tą swoją depresją, bo chyba nie przeczytałem ani jednego postu wsparcia to twoich urojeń od ludzi myślących choć odrobinę realnie i którzy coś w życiu osiągnęli – w przeciwieństwie do ciebie.

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      WojewodaMichal1:04.06.2015 21:48 „Rosja różni się od USA głównie tym, że amerykanie osiągają swoje cele gospodarczo i politycznie, w ostateczności militarnie…” Za to masz kolego lufę. Wskaż chociaż jeden przykład osiągniętego celu USA gospodarczo? Moim zdaniem wszystkie znane i poważne, były poprzedznone różnego rodzaju interwencjami wojskowymi. Rzeczywistość jest jednak taka, że Rosja robi dokładnie to samo na miarę swoich możliwości. Na przykład odbudowa Czeczenii, na czym zbija kapitał polityczny Kadyrow. Wcześniej ZSRR wysyłał demoludy do różnych Kadafich, Husajnów, Nasserów itd., do wspierania wielkich inwestycji infrastrukturalnych. Reasumując, stwierdzenia że atlantyzm przynosi dobrobyt, a ze wschodu idzie zawsze syf to czysta erystyka, ponieaż jeden i drugi diabeł jakąś wartość dodatnią wnosił do swoich stref wpływu. Obecnie jednak wszystko to straciłlo na znaczeniu. Coraz więcej grup społecznych zaczyna postrzegać konsumpcjonizm jako drogę do nikąd, stąd przyszłe starcia będą przechodzić w płaszczyźnie idei. Podobnie jak obecna Rosja, Amerykanie nie mają nic do zaoferowania, to czysty, tępy materializm w którym łatwiej utracić człowieczeństwo niż pod żądami „klasycznej dyktatury”, inaczej to po prostu amputacja duszy. Zresztą Amerykanie traktują podbite terytoria w kategoriach kolonii, a nie terenów inwestycyjnych. Wszystkie narody z ich stref wpływów osiągnęły dobrobyt przede wszystkim własnym wysiłkiem, po prostu im nie przeszkadzano jak w komuniźmie. Według mnie współczesność to wojny małych i dużych szatanów, ponieważ nie ma żadnego państwa chrześcijańskiego jak to było w czasach Christianitas…PS. Rosyjskie czołgi na ulicach Paryża to również urojenie.

     • wojewodamichal1
      wojewodamichal1 :

      wydaje mi się, że upadek Układu Warszawskiego był takim upadkiem, gdzie presja gospodarcza doprowadziła do upadku. Nie twierdziłem, również że świat jest czarno-biały – , że zachód przynosi dobro itd… Ja wielokrotnie podkreślałem, że ten zachód jest lepszym rozwiązaniem, nie idealnym, ale lepszym. Znam kilku Rosjan i kilku Amerykanów – Rosjanie nie są tacy głębocy jak im się wydaje, Amerykanie nie są tacy tępi i płytcy jak się nam również wydaje. I teraz pytanie z kim mi łatwiej współpracować w firmie? Zdecydowanie Amerykanie. Czemu? Bo z nimi współpraca jest prostsza a efekty często lepsze. I na pewno nie są pozbawieni duszy. A co do czołgów w Paryżu – to była przenośnia.

   • sobiepan
    sobiepan :

    zefir:
    02.06.2015 18:03/. Dedykujmy to ukropskim trolom

    Bardzo się cieszę ,że tak dużo jest na polskich forach Ukraińców i Ukrainek . Dopiero teraz po wielu latach mogli się dowiedzieć o potwornych zbrodniach swoich braci rodziców i dziadków na ludności polskiej w roku 1943 -1945 na Wołyniu i Galicji Wschodniej. Dotychczas nie wiedzieli o tym ,że członkowie ich rodzin nabijali na sztachety malutkie polskie dzieci , nie wiedzieli ,że ich babcie Polskim niemowlętom rozbijały głowy o ściany mieszkań , dotychczas nie wiedzieli ,że ich rodziny wydłubywali Polakom oczy , przecinali piłami na pół , że palili żywcem zgromadzone osoby w kościołach. Nie wiedzieli ,że ciężarnym Polskim kobietom rozcinali brzuchy i po wyjęciu płodu wrzucali do środka potłuczone szkło a następnie zaszywali brzuch. Nie wiedzieli ,że na terenie całej Europy podczas II wojny światowej we wszystkich obozach zagłady zdecydowana większość strażników wywodziła się z Ukraińców , którzy wykazali się wyjątkowym okrucieństwem wobec więźniów. ( Demianiuk zwany Iwanem Groźnym ) Drodzy Ukraińcy skoro już wiecie o swoich przodkach to dlaczego nie protestujecie przeciwko robieniu z największych zbrodniarzy w dziejach ludzkości przez Waszą Radę Werchowną za bohaterów. Ci mordercy , zwyrodnialcy i rzeźnicy polskich kobiet , dzieci i starów w żaden sposób nie zasługują na robienie z nich bohaterów i stawianie im na każdym kroku pomników

    Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-dojdzie-do-calkowitej-blokady-terytoriow-zajetych-przez-sepa,nId,1828870#utm_source=paste &utm_medium=paste &utm_campaign=firefox

  • votum_separatum
   votum_separatum :

   amstaf358: 02.06.2015 17:39 Zapomniałeś ukraiński piesku dodać, że na tę metodę nie wpadli Rosjanie ale skopiowali ją żywcem z zachodnich ogłupiaczy propagandowych. To co na zachodzie dzieje się od lat (w tym w Polsce – patrz trolle z PO) zastosowano również w Rosji. Jest to kontrofensywa medialna wobec trollingu antyrosyjskiego w którym trybem jesteś również ty.

   • zan
    zan :

    Z tymi ruskimi trollami to była siermiężna propaganda reżimu zaniepokojonego komentarzami w Sieci. Zwłaszcza jak wmawiali, że Ruskie dopiero uczą się polskiego i można ich poznać po języku. Po prostu infantylizm tej propagandy porażał, a zabwne było patrzeć jak te teorie kwitną na forum Gazety Wyborczej, gdzie normalnie wyśmiewano wszelkie spiski i „nienawiść na tle etnicznym”. Ale załóżmy, że to prawda…. Skoro niewiele znaczącą polską przestrzeń inf. mogły zasypać tysiące ruskich trolli, to ilu działało po angielsku, francusku, hiszpańsku – milion? 😀 W poskojęzycznej strefie można liczyć na 2 typy trolli obcych etnicznie: Żydów i Ukraińców. Żydzi od dawna potrafili przegadać niejeden temat, np. Jedwabnego, Wolińskiej, UB, Palestyny itp. Trolli syjonistów Izrael oficjalnie wspiera w ramach programu Hasbara – i to ma sens, bo Żydzi żyją w wielu krajach i płynnie władają wieloma językami. Natomiast Ukraińców w Polsce jest b.dużo, stale przybywa, znają jęz.polski i na pewno część z nich ma banderowskiego zajoba.

  • leszek1
   leszek1 :

   Ciekawa informacja, chociaz jak wszystkie oparte na zrodlach internetowych, wymaga weryfikacji. Mysle o wysokosci stawek i wymiarze godzin pracy. Naturalne, ze takie sluzby musza byc oplacane, a ze istnieja to przeciez widac wyraznie. “Kon jaki jest, kazdy widzi”. 
   Osobiscie odrozniam trzy rodzaje agentur.
   Niemieckie trolle charakteryzuja sie ponizaniem wszystkiego co polskie, motywujac nasze niepowodzenia przede wszystkim brakiem inteligencji Polakow.
   Zydowskie trolle pracuja podobnie, uzywajac wyszukanych sofistycznych argumentow, ktore maja nam udawadnic, ze to wylacznie nasza wina, iz jest jak jest. Oczywiscie tez usiluja nas na wszystkie sposoby ponizyc w naszych oczach, a sczegolnie na bazie przyfastrygowanego nam antysemityzmu.
   Rosyjskie trolle charakteryzuja sie niewyszukanym jezykiem. Zwykle zamiast argumentow uzywaja obelg i ordynarnych atakow na osobe interlekutora.

   Pozdrawiam.

 2. zan
  zan :

  Zauważmy, że info mówi wyraźnie: Ukry aresztują dziennikarzy. I pod taką informacją odzywa się Amstaf cytujący reżimową propagandę nazywającą idących nie po linii Internautów „imperialistycznymi agentami”. Czyli natowska podwójna wolność. Dziennikarze do paki, a internauci pod lupę. Tak NATO buduje raj na Ziemi?