Rosjanie zbierają haki na policjantówRosyjska opozycja zbiera dowody przeciwko policji. W tak zwanym śledztwie obywatelskim przesłuchano już ponad 200 świadków.

Opozycjoniści chcą w ten sposób zdyskredytować postępowanie karne prowadzone przez Komitet Śledczy. Według prokuratorów, przeciwnicy prezydenta Wladimira Putina przygotowywali siłowe przejęcie władzy.
Chodzi o „marsz wolności” zorganizowany 6 maja, przeciwko prezydenturze Władimira Putina. Doszło wtedy do bójek z policją.
Ponad 400 osób zatrzymano. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej przekonuje, że zwolennicy opozycji chcieli obalić legalne władze. Opozycja broni się twierdząc, że zajścia sprowokowała policja. Rosjanie uczestniczący w tej demonstracji dodają, że wyszli na ulice bo nie jest im obojętny los kraju. Zarzut organizowania zamieszek usłyszało już 18 osób. Jeden z opozycjonistów Maksim Łuzjanin, został skazany na 4,5 roku łagru.
IAR/KRESY.PL
Rosjanie zbierają haki na policjantów
Oceń ten artykuł

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz