Jest to odpowiedź na wydalenie przez Polskę czterech rosyjskich dyplomatów w geście solidarności z Wielką Brytanią.

Według komunikatu Ministerstwa Spraw Zagranicznych ambasador Polski w Rosji Włodzimierz Marciniak został wezwany do rosyjskiego MSZ. Dowiedział się tam o uznaniu czterech polskich dyplomatów za persona non grata na terytorium Rosji. Członkowie polskiego personelu dyplomatycznego mają wyjechać z Federacji Rosyjskiej do 7 kwietnia 2018 roku.Według informacji polskiego ambasadora działania Rosji są odpowiedzą na decyzję polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych z 26 marca o wydaleniu z Polski czterech dyplomatów rosyjskich. Informacja o podobnych decyzjach miały zostać również przekazana m.in. ambasadorom Francji oraz Niemiec.

ZOBACZ TAKŻE: MSZ Rosji wezwało ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej

W odpowiedzi na otrucie na terenie Wielkiej Brytanii byłego szpiega i funkcjonariusza GRU Siegieja Skripala i jego córki, 25 krajów na całym świecie uznały za osoby niepożądane ponad 100 rosyjskich dyplomatów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wcześniej polski minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz oświadczył, że Wielka Brytania stała się celem bezprecedensowego ataku, jakim było pierwsze w historii powojennej Europy celowe użycie broni chemicznej przeciwko grupie cywilów na obszarze Europy. Szef resortu dyplomacji zaznaczył, że decyzja została podjęta po konsultacji z premierem Mateuszem Morawieckim, „partnerami zagranicznymi” oraz „innymi instytucjami Rzeczypospolitej”.

Kresy.pl / wprost.pl

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz