Rosja wprowadza sankcje. Na liście 12 firm z Polski

Rosja objęła sankcjami ponad 70 firm z państw NATO. Na liście znalazło się 12 podmiotów z Polski. Rząd Rosji zakazał transakcji w dziedzinie współpracy wojskowo-technicznej.

We wtorek rosyjski rząd opublikował na swojej stronie internetowej nową listę sankcji. “Rosyjski rząd zatwierdził listę podmiotów prawnych, wobec których będą stosowane specjalne środki ekonomiczne w zakresie współpracy wojskowo-technicznej” – poinformowano. Ograniczeniami objęto 74 firmy z krajów NATO. Znalazło się na niej 12 firm i instytucji w Polski, m.in. Cenzin, Mesko i Bumar-Łabędy.

Sankcjami objęto także firmy z Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Kanady, Litwy, Słowacji, Czech, Czarnogóry, Estonii i USA. “Z firmami z tej listy zabronione są transakcje w zakresie współpracy wojskowo-technicznej” – napisano w komunikacie.

“Dekret został przygotowany na postawie rozporządzenia prezydenta ‘O zastosowaniu szczególnych środków odwetowych w związku z nieprzyjaznymi działaniami niektórych obcych państw i organizacji międzynarodowych'” – wskazano. Dekret rozszerzający listę sankcyjną jest datowany na 5 listopada br. Zmienia on przepis wydany w maju 2022 roku

Na liście umieszczono: 21 podmiotów z Niemiec, 15 z Bułgarii, 12 z Polski, 6 ze Słowacji, 5 z Litwy, 4 z Czech, 3 firmy z Wielkiej Brytanii i Czarnogóry, 2 z USA i Kanady oraz 1 z Estonii.

Zobacz także: Te firmy nadal działają w Rosji. MSZ Ukrainy wzywa do ich bojkotu

Na liście znalazło się 12 podmiotów z Polski: Bumar-Łabędy, Fin, ANKOL, Cenzin PGZ, SELW-2, Level 11, Mesko, Wtorplast Group, Wobi-Stal, BRJ, Militus – PL i Nattan С0.

Rozporządzenie zostało podpisane przez rosyjskiego premiera Michaiła Miszustina. Weszło w życie od chwili opublikowania dokumentu.

Zobacz także: “To czerwona linia” – na te sankcje Węgry się nie zgodzą

government.ru / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply