W czwartek Rada Warszawy przyjęła petycję ws. zmiany nazwy Rondo Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet – poinformował na Twitterze radny Warszawy, sekretarz stanu w KPRM Piotr Mazurek.

Na listopadowej sesji radni zagłosowali przeciwko odrzuceniu petycji w sprawie zmiany nazwy ronda. W czwartek zagłosowali za jej przyjęciem. “Rada Warszawy głosami KO przyjęła petycję o zmianę nazwy Ronda Romana Dmowskiego. Dmowski im przeszkadza, komuniści już nie. Zalejmy ratusz i radnych głosami w obronie jednego z Ojców Niepodległości! Nie pozwólmy na wprowadzenie w życie tej skandalicznej decyzji” – napisał na Twitterze radny Warszawy, sekretarz stanu w KPRM Piotr Mazurek. Samo przyjęcie petycji nie oznacza jeszcze zmiany samej nazwy. Oznacza jednak, że Rada Warszawy zajmie się projektem uchwały lub jakimiś działaniami zmierzającymi do zmiany.

Przyjęcie petycji wywołało falę oburzenia w mediach społecznościowych. “Czyli zamiast jednego z ojców niepodległości ważniejsza jest wulgarna, agresywna Lempart mająca za nic ludzkie życie i wartości, na których zbudowana jest nasza cywilizacja” – napisał na Twitterze Adam Wyszyński, członek Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Szanowne feministki niech sobie wezmą Patelnię a #DmowskiZostaje” – napisał prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski. 

Internauci używają hasztagu #DmowskiZostaje aby wyrazić swój sprzeciw wobec uchwały warszawskich radnych. Istnieje także petycja wyrażająca sprzeciw wobec planowanej zmiany.

Samo przyjęcie petycji nie oznacza jeszcze zmiany samej nazwy. Oznacza jednak, że Rada Warszawy zajmie się projektem uchwały lub jakimiś działaniami zmierzającymi do zmiany nazwy ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Należy zwrócić uwagę, że warszawskie Rondo Dmowskiego jest od lat obiektem niezadowolenia i krytyki radykalnych środowisk lewicowo-liberalnych, zarówno ze stolicy, jak i z innych części Polski. Dotyczy to szczególnie środowisk feministycznych oraz LGBT. Przy okazji ubiegłorocznych proaborcyjnych protestów aktywistki bezprawnie „przemianowały” rondo na „Rondo Praw Kobiet”.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply