RMF24: Pierwsze odcinki zapory elektronicznej na granicy z Białorusią zostaną otwarte do 10 listopada

Według poniedziałkowych informacji RMF24, do 10 listopada ma zostać uruchomiona zapora elektroniczna na części granicy z Białorusią.

Jak poinformował w poniedziałek portal RMF24, do 10 listopada ma zostać uruchomiona zapora elektroniczna na części granicy z Białorusią.

“Uruchomione zostaną dwa odcinki w okolicach Kuźnicy na Podlasiu. Tam stanął już jeden kontener, który będzie spinał wszystkie systemy elektroniczne. W przyszłym tygodniu zostanie ustawiony drugi. Reszta – czyli 9 z zaplanowanych 11 kontenerów – ma stanąć na granicy najpóźniej w listopadzie” – czytamy.

W czerwcu ruszyła ruszyły prace nad budową bariery elektronicznej. “Prace nad budową bariery fizycznej na granicy polsko-białoruskiej dobiegają końca. Już ruszyła instalacja bariery elektronicznej. W barierze fizycznej są 24 przejścia dla dużych zwierząt i 140 tys. otworów dla małych zwierząt oraz przepusty na istniejących ciekach wodnych” – przekazała Straż Graniczna w środowym komunikacie.

Według SG rozbudowa bariery elektronicznej na odcinku granicy z rosyjskim obwodem kaliningradzkim oraz przy granicznej rzece Bug powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku.

„Planowana jest rozbudowa perymetrycznej ochrony granicy, zarówno na odcinku granicy z obwodem kaliningradzkim (Warmińsko-Mazurski Oddział SG), jak i przy granicznej rzece Bug (Nadbużański Oddział SG)” – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej, por. Anna Michalska. Dodała, że budowa perymetrii powinna się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Kresy.pl/RMF24

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply