Ministerstwo Sprawiedliwości złożyło do prokuratury doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z powodu finansowania Nadzwyczajnego Kongresu Sędziów.

Doniesienie do prokuratury krajowej o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Krajową Radę Sądownictwa, Naczelny Sąd Administracyjny i Sąd Najwyższy resort sprawiedliwości złożył na prośbę Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Wojciechowskiego.

Polityk partii rządzącej uważa, że sprawa nadaje się do prokuratury, ponieważ wszystkie te instytucje przekroczyły swoje uprawnienia, przekazując po ok. 14 tys. zł na przeprowadzenie w zeszłym roku Nadzwyczajnego Kongresu Sędziów. Grzegorza Wojciechowskiego twierdzi, że nie istnieje żaden konkretny przepis, który pozwalałby Krajowej Radzie Sądownictwa, Naczelnemu Sądowi Administracyjnemu i Sądowi Najwyższemu partycypować w kosztach tego typu wydarzeń.

ZOBACZ TAKŻE: Nadzwyczajny Kongres Sędziów. Ostre słowa pod adresem obozu rządzącego

Zdaniem przedstawiciele instytucji wobec których złożono doniesienia do prokuratury zarzuty są bezpodstawne. Przypominają oni, że wcześniej również brały udział w organizacji różnego rodzaju wydarzeń, jak np. konferencje czy wykłady, i nie było to przez nikogo krytykowane, a tym bardziej nikt nie określał tego jako przestępstwa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wydatki związane z Nadzwyczajnym Kongresem Sędziów, które nie spodobały się posłom PiS, nie zostały zakwestionowane również przez Najwyższą Izbę Kontroli.

Kresy.pl / dziennik.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz