Pod auspicjami resortu obrony w połowie marca odbędzie się kongres organizacji paramilitarnych. Do udziału w nim zaproszono 67 organizacji skupiających miłośników wojskowości , m.in. związki strzeleckie, stowarzyszenie Obrona Narodowa, ale także Ligę Obrony Kraju i PCK.

– Celem będzie stworzenie federacji organizacji proobronnych, które wesprą system obrony narodowej – powiedział „Rzeczpospolitej” gen. Bogusław Pacek, doradca szefa MON. Jak informuje dziennik na czele federacji może stanąć oficer rezerwy. – W skład federacji wejdą organizacje apartyjne, apolityczne, transparentne i działające w granicach prawa – podkreśla gen. Pacek.

Ministerstwo Obrony zamierza uporządkować działalność i wykorzystać potencjał stowarzyszeń prowadzących szkolenia paramilitarne np. z działań partyzanckich.

Z informacji podanych przez „Rzeczpospolitą” w klasach mundurowych w szkołach i organizacjach paramilitarnych skupionych jest teraz ok. 60 tys. miłośników wojskowości. – Zaproponujemy im ujednolicony system szkolenia uzgodniony ze Sztabem Generalnym – dodaje gen. Pacek.

PCh24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jajec :

    Z Ukraińcami mamy wspólnego wroga. Pomożemy im wyrwać się spod ruskiego buciora. Broń posiadam całkiem legalnie 😛 Tam u was na wschodzie pewnie większy zamordyzm, ostatnio czytałem że nawet generałowie nie mają dostępu do środków przeciwbólowych mimo choroby nowotworowej i wybierają śmierć samobójczą z swoich ozdobnych pistoletów. Ten wasz kraj jednak jest dziki i takim pozostanie, pozdrówcie białe niedźwiedzie 😉