Ukraińskie pociski spadły na rosyjskie miasto Biełgorod. Miały uderzyć w zabudowania mieszkalne doprowadzając do śmierci cywilów.

W niedzielę nad ranem w Biełgorodzie były słyszalne wybuchy. Na Twitterze i Telegramie pojawiły się nagrania mające obrazować eksplozje w rosyjskim mieście.

 

 

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow oświadczył, że wybuchy zostały spowodowane przez ostrzał ukraińskimi pociskami rakietowymi. Według wstępnych danych jego administracji ostrzał ten uszkodził 11 wielopiętrowych bloków mieszkalnych i około 30 domów jednorodzinnych położonych przy ulicach Majakowskiego, Miczurina, Czumiczowa, Popowa i Pawłowa. Zginęły trzy osoby. Cztery osoby, w tym jedno dziecko, odniosły rany, podała agencja informacyjna RIA Nowosti.

Także w niedzielę rano rosyjska obrona przeciwpowietrzna miała zestrzelić dwa ukraińskie drony nad innym rosyjskim regionem sąsiadującym z Ukrainą – obwodem kurskim. Według jego gubernatora Romana Starowojta, w nocy z soboty na niedzielę w przestrzeni powietrznej nad tym regionem zestrzelono dwa ukraińskie drony typu „Striż”, podała agencja informacyjna RIA Nowosti.

Starowojt. Zamieścił również na Telegramie fotografie zestrzelonych, według niego, ukraińskich maszyn wojskowych.

Czytaj także: Zabici i ranni po ukraińskim ostrzale rosyjskiej wsi [+FOTO]

ria.ru/kresy.pl

 

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz