Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji określiło w jakich warunkach państwo to zerwie relacje dyplomatyczne z USA.

Ogłoszenie przez Waszyngton Rosji państwowm-sponsorem terroryzmu może doprowadzić do zerwania stosunków dyplomatycznych ze Stanami Zjednoczonymi, powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa, podała we wtorek agencja informacyjna Interfax.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

0 PLN    (0%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Amerykańscy ustawodawcy […] już zaczęli opracowywać tak, ich zdaniem, potężną broń, jak ogłoszenie Moskwy, jak powiedzieli, sponsorem terroryzmu. Takie stosowanie własnego ustawodawstwa, sprzeczne z prawem międzynarodowym, jest postrzegane przez senatorów i kongresmenów jako rodzaj straszliwej kary, zdolnej zmusić Rosję do życia według porządku światowego opartego na zasadach wymyślonego przez Stany Zjednoczone” – Zacharowa powiedziała na wtorkowej konferencji prasowej.

„Jednocześnie zapomina się jakoś, że każde działanie budzi reakcję, a logicznym skutkiem takiego nieodpowiedzialnego kroku może być zerwanie stosunków dyplomatycznych, po którym Waszyngton ryzykuje w końcu przekroczenie punktu bez powrotu z wszystkimi konsekwencjami” – powiedziała Zacharowa.

 

W środę Senat USA przegłosował w środę rezolucję, w której wezwał władzę wykonawczą do umieszczenia Rosji na liście państw sponsorujących terroryzm. Decyzja w tej sprawie należy do Departamentu Stanu.

interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz