Prezydent Rosji Władimir Putin nie zapomniał o zawodowym święcie służb dla których sam kiedyś pracował.

20 grudnia jest obchodzony w Rosji jako Dzień Pracownika Organów Bezpieczeństwa Państwa. Władimir Putin, były pułkownik radzieckiego Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) i szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) nie zapomniał o święcie. “Szanowni towarzysze, koledzy, drodzy weterani, przekazuję wam życzenia” – słowa rosyjskiego prezydenta zacytowała w niedzielę agencja informacyjna RIA Nowosti.

“Życzę sukcesów każdemu, kto broni Rosji, nasz naród od zewnętrznych i wewnętrznych zagrożeń, stoi na straży suwerenności i interesów narodowych, i dla kogo bezpieczeństwo, i powodzenie ojczyzny były, są i będą główną sprawą życia” – powiedział Putin na uroczystym zebraniu w siedzibie głównej Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR). Rosyjski podkreślił, że los pracownika służb specjalnych łączy się czasem “z niemałym ryzykiem”.

Choć Dzień Pracownika Organów Bezpieczeństwa Rosji obchodzony jest w rocznicę powołania w 1917 r. przez bolszewików Wszechrosyjskiej Nadzwyczajnej Komisji do Walki z Kontrrewolucją i Sabotażem (CzeKa) na której czele stanął Feliks Dzierżyński to Putin w czasie swojego przemówienia uznał za stosowne podkreślić, że ci którzy wstępują do wywiadu kontynuują tradycję “poprzedników służących jeszcze w dorewolucyjnej Rosji”.

Putin podkreślił, że “w minionym stuleciu oficerowie wywiadu wnieśli nieoceniony wkład w zapewnienie bezpieczeństwa państwa. Bezinteresownie wykonywali najważniejsze zadania, których wyniki niekiedy wpływały na przebieg całej naszej, a może nawet i światowej historii.”

Putin złożył też kwiaty pod pomnikiem funkcjonariuszy wywiadu.

Czytaj także: Wywiad Siergiej Naryszkina dla RIA Nowosti – Nawalny, Białoruś, koronawirus, Górski Karabach

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply