Moskiewska policja wraz z lekarzami przeprowadza „naloty” w skupiskach obywateli Chin. – twierdzi agencja RBK. Ambasada Chin w rosyjskiej stolicy uznała te działania za dyskryminację.

Jak przekazała w piątek RBK wicemer Moskwy ds. rozwoju społecznego Anastasija Rakowa, w czasie tych „nalotów” ujawniono 88 osób, które naruszały zasady kwarantanny zarządzonej z powodu epidemii koronawirusa. Byli to obywatele Chin oraz Rosjanie, którzy przylecieli w ostatnim czasie w Chin do Moskwy. Cudzoziemcy nie przestrzegający kwarantanny zostaną deportowani.

Według Rakowej policjanci i lekarze codziennie przeprowadzają obchody w miejscach pobytu obywateli Chin, a także Rosjan i obywateli innych krajów, którzy przybyli z Chin do Moskwy przed wprowadzeniem pełnej kontroli na granicach.

Wcześniej Nowaja Gazieta opublikowała kopię listu ambasady Chin w Rosji, w którym wyrażono zaniepokojenie działaniami moskiewskich władz w związku ze zwalczaniem i zapobieganiem epidemii koronawirusa. W szczególności chińscy dyplomaci stwierdzili, że takie działania wobec obywateli Chin jak sprawdzanie ich w transporcie i miejscach publicznych, które nazwali „dyskryminacją”, może zaszkodzić „sprzyjającej atmosferze rozwoju stosunków chińsko-rosyjskich”. Mer Moskwy Siergiej Sobianin odpowiedział, że środki te nie są dyskryminujące i zostały wprowadzone wyłącznie w celu ochrony zdrowia mieszkańców.

20 lutego rosyjski premier Michaił Miszustin wprowadził zakaz wjazdu do Rosji dla obywateli Chin, którzy zamierzają odwiedzić kraj w celach turystycznych, biznesowych, edukacyjnych i prywatnych. Władze Moskwy poddały kwarantannie około 2,5 tysiąca osób, które przybyły z Chin. Ponadto w rosyjskiej stolicy wzmocniono środki dezynfekcji masowo uczęszczanych miejsc oraz środków transportu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy przypadek koronawirusa na Białorusi

Kresy.pl / rbc.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz