Instytut Piramowicza organizuje warsztaty edukacyjne pt. „Ormianie na Śląsku”, które będą miały miejsce w Centrum Kultury Ormian przy ulicy Kościuszki 37AB we Wrocławiu. Wstęp wolny.

W ramach warsztatów odbędą się następujące spotkania:

1. Ormianie polscy. Historia, kultura, dziedzictwo. Prowadzący: dr Franciszek Wasyl i dr Andrzej Gliński (26.10.2019; godz. 17.00).

2. Ormianie na Śląsku w czasach nowożytnych oraz współczesność wrocławskich Ormian. Prezentacja wystawy „Dla nowej Ojczyzny Ormianie polscy w walce o niepodległą Polskę” oraz filmu o Walerianie Tumanowiczu. Prowadzący: dr Andrzej Gliński (9.11.2019; godz.17.00).

3. Zbrojna wyprawa, czy kupiecka karawana? Z dziejów ormiańskiego osadnictwa w XVII i XVIII wieku. Prezentacja wystawy „Dla nowej Ojczyzny Ormianie polscy w walce o niepodległą Polskę” oraz filmu o Walerianie Tumanowiczu. Prowadzący: dr Andrzej Gliński (23.11.2019; godz. 17.00).

4. Demografia diaspory, sieci rodzinne w służbie ekonomii, polityki i kultury. Prowadzący: dr Franciszek Wasyl i dr Andrzej Gliński (7.12.2019; godz.17.00).

5. Symultana szachowa (więcej informacji na stronie internetowej: instytutpiramowicza.pl).

IP

Projekt: „Ormianie na Śląsku” jest dofinansowany w ramach Programu „Mikrogranty NGO” realizowanego ze środków Gminy Wrocław. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz