W niedzielne popołudnie funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, będąca w czasie wolnym od służby, zauważyła nietrzeźwego kierowcę, który podejmował się niebezpiecznej jazdy. Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i nie stosował się do znaków oraz sygnałów. Badanie wykazało, że obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Do zdarzenia doszło w 9 listopada w miejscowości Słabomierz. Policjantka Wydziału Ruchu Drogowego żyrardowskiej komendy, jadąc prywatnym samochodem, zauważyła pojazd marki Skoda, którego kierowca wymusił na niej pierwszeństwo, a następnie poruszał się slalomem całą szerokością jezdni. Funkcjonariuszka podjęła próbę zatrzymania kierowcy, jednak ten zignorował sygnały, dynamicznie wyprzedził ją na przejściu dla pieszych i zaczął uciekać. Policjantka natychmiast poinformowała o sytuacji patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali 38-latka na stacji paliw w Żyrardowie.
Podczas interwencji mundurowi wyczuli od mężczyzny silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że w jego organizmie znajdowało się ponad 2 promile alkoholu. Kierowca trafił do policyjnej celi.
W trakcie jazdy mężczyzna stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu – m.in. utrudniał przejazd, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, nie korzystał z pasów bezpieczeństwa oraz nie stosował się do znaków i sygnałów drogowych. Za te wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 12 100 zł, otrzymał 80 punktów karnych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
Przeczytaj także: Ukrainiec złamał trzykrotny zakaz prowadzenia pojazdów. Został wydalony z Polski
Może Cię zainteresować: Ukrainiec złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz czeka go wydalenie z Polski
Kresy.pl/mazowiecka.policja.gov.pl































