Aż jedna trzecia pracowników ONZ była poddana różnym formom napastowania seksualnego w ciągu ostatnich dwóch lat – ujawnił we wtorek Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres. Z doniesień agencji AFP wynika, że za molestowanie uznano także obraźliwe uwagi na temat wyglądu.

We wtorek Antonio Guterres wysłał do personelu ONZ list, w którym ujawnił wyniki sondażu przeprowadzonego po raz pierwszy wśród pracowników tej organizacji na temat molestowania seksualnego. Wynika z nich, że 33 proc. pracowników przynajmniej raz w ciągu ostatnich dwóch lat doznało w miejscu pracy jakiejś formy molestowania. Z sondażu wynika, że ogółem, bez cezury czasowej, w ONZ było molestowanych 38,7 proc. pracowników. Guterres nazwał te statystyki „otrzeźwiającymi” i dowodem na to, „co trzeba zmienić”.

Najczęstszymi zachowaniami uznanymi za molestowanie seksualne według sondażu były opowieści o seksie lub sprośne dowcipy odebrane jako obraźliwe oraz ordynarne uwagi o wyglądzie, ciele, lub czynnościach seksualnych. Pracownicy ONZ byli również nękani niepożądanymi próbami wciągnięcia ich w dyskusje o seksie, obraźliwymi gestami i dotykaniem. Dwie trzecie osób nękających było mężczyznami, a jedna czwarta przełożonymi. Prawie 10 proc. z nich określono jako „starszych przywódców”. Według listu Guterresa dane te nie odbiegają od wyników podobnych sondaży w innych instytucjach, lecz sekretarz generalny podkreślił, że ONZ powinna wykazywać się wyższymi standardami. Guterres zapowiedział zaprowadzenie w ONZ polityki „zero tolerancji” dla molestowania seksualnego.

Poufna ankieta została przeprowadzona metodą internetową w listopadzie ub. roku przez firmę Deloitte. Odpowiedziało na nią ponad 30 tys. pracowników ONZ – 17 proc. ogółu personelu organizacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Wiceprzewodniczący francuskiego parlamentu oskarżony o molestowanie seksualne

Kresy.pl / AFP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Willgraf
  Willgraf :

  GODNOŚĆ przeciwko PODŁOŚCI I UPODLENIU!Boże Narodzenie AD 2018 – Ewangelia wg św. Jana 1, 1-5. 9-14: →
  Sąd Najwyższy Rosji powiedział żydowskiemu kłamstwu – nie, pomimo rezolucji ONZ w sprawie „Holocaustu”!
  Opublikowano 19/12/2018 by emjot
  Trudno w to uwierzyć, ale stało się! W Rosji od teraz każdy może swobodnie wyrażać swoje wątpliwości dotyczące Holocaustu 6 milionów Żydów, bez obaw, że zostanie za to uwięziony. Wcześniej istniało takie zagrożenie. Ten, kto publicznie wyrażał swoje wątpliwości, mógł zostać oskarżony tak jak za rehabilitację nazizmu na podstawie Artykułu 354.1 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej! Teraz, w związku z ustanowionym precedensem sądowym, takie zagrożenie już nie istnieje! Precedens jest taki, że raz na zawsze udowodniono, że „brak wiary w Holokaust 6 milionów Żydów wcale nie oznacza zaprzeczania faktom ustalonym przez wyrok Międzynarodowego Trybunału, a tym bardziej, że nie oznacza to rehabilitacji nazizmu …”
  cyt…Okazuje się, że w kwietniu 1945 roku w obozie Oranienburg (niedaleko Berlina) Armia Czerwona zdobyła dokumenty całego systemu niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie wojny! Do czasów „jawności” i „pieriestrojki” (do 1985 roku) dostęp do tych dokumentów mieli tylko żydowscy badacze, ale nie byli oni zainteresowani w ujawnieniu kłamstwa zachodnimi mediom odnośnie Holocaustu. Jak się okazało, całkowita liczba więźniów, którzy zginęli w niemieckich obozach w całym systemie od jego powstania w 1935 roku, aż do jego katastrofy pod koniec 1944 i początku 1945 roku wyniosła 403.713 osób. Znana jest dokładna liczba Żydów zmarłych i zabitych w największym nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz (Oświęcim) – 38.031 osób! A przecież syjonistyczna propaganda nazywała Auschwitz najstraszniejszym ze strasznych „obozów śmierci” i wskazywała na śmierć w obozie 4 milionów Żydów…