W kolejnym sondażu sympatii partyjnych przeprowadzonym w Niemczech miejscowi Zieloni znaleźli się na czele rankingu.

Portal Wahlrecht.de podał wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Kantar na zamówienie “Bild am Sonntag”. To kolejny sondaż w którym największe poparcie – tym razem na poziomie 27 proc. uzyskali Zieloni.

Rządząca obecnie Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU) wraz z Unią Chrześcijańsko-Społeczną (CSU) uzyskały już tylko 24 proc. poparcia. Wyraźnie słabsza jest Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD), na którą chciało głosować 15 proc. pytanych mieszkańców Niemiec. Natomiast od czasów ostatnich wyborów wzmocniła się liberalna Wolna Partia Niemiecka (FDP), która w sondażu uzyskała 11 proc.

Eurosceptyczna i antyimigrancka Alternatywa dla Niemiec (AfD) utrzymała poparcie na poziomie 10 proc. Natomiast radykalna Lewica (Die Linke) otrzymała wskazania tylko 7 proc. zdecydowanych wyborców. Inne partie wskazało 6 proc. zdecydowanych na oddanie głosów respodendentów.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 22-28 kwietnia na próbie 1442 respondentów. To już drugi sondaż z kolei w którym Zieloni wyprzedzili CDU-CSU. W poprzednim różnica między nimi wynosiła 7 punktów procentowych.

wahlrecht.de/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply