Strajk kolejarzy sparaliżował ruch w Niemczech

Kolejarze w Niemczech ogłosili w poniedziałek rano 4-godzinny strajk ostrzegawczy domagając się podwyżki wynagrodzeń. W trasy nie wyruszyły pociągi dalekobieżne, ruch pociągów podmiejskich i towarowych również uległ zakłóceniom. – podało Deutsche Bahn.

Strajk ogłosił związek zawodowy EVG skupiający pracowników transportu, w tym kolejarzy. Zaczął się on o godzinie 5 i skończył po 4 godzinach, lecz według rzecznika Deutsche Bahn opóźnienia i odwołania pociągów będą trwały przez cały dzień.

W trasy nie wyruszył żaden pociąg dalekobieżny, lecz poważne utrudnienia dotyczą także pociągów podmiejskich. W Bawarii nie kursowały żadne pociągi, w Berlinie o godzinie 6 odwołano wszystkie pociągi kolei podmiejskiej S-Bahn. Podobna sytuacja panuje we Frankfurcie.

Strajk ogłoszono po tym, jak EVG reprezentujący około 160 tys. pracowników kolejowych wycofał się w sobotę z rozmów płacowych z Deutsche Bahn twierdząc, że proponowana podwyżka płac jest zbyt niska. Podczas weekendu niemieckie koleje nazwały strajk “całkowicie niepotrzebną eskalacją” i wezwały EVG do powrotu do rozmów. Związkowcy nie wykluczyli następnych podobnych akcji.

Pasażerowie, którzy nie mogli skorzystać dzisiaj z biletów, mogą ich użyć jutro, lub uzyskać zwrot pieniędzy. Ogłoszenie strajku przez EVG wzbudziło w Niemczech obawy, że może dojść do utrudnień w podróżach w okresie świąteczno-noworocznym.

CZYTAJ TAKŻE: Strajk na greckich lotniskach. Grecy nie chcą sprzedawać ich Niemcom

Kresy.pl / Reuters / dpa / Deutsche Welle

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply