Dziennikarz BBC wyrzucony z pracy za żart z „royal baby” [+FOTO]

Brytyjski publiczny nadawca BBC zwolnił swojego dziennikarza radiowego Danny’ego Bakera za żart z nowo narodzonego syna księcia Harry’ego i księżnej Meghan – Archiego Harrisona. Żart uznano za rasistowski.

Baker opublikował na Twitterze czarno-białe zdjęcie eleganckiej pary z odzianym w ludzkie ubranie małym szympansem. „Royal baby [królewskie dziecko – red.] opuszcza szpital” – napisał dziennikarz. Komentarz został uznany za rasistowski, ponieważ księżna Meghan jest Mulatką. Mimo że Baker wkrótce przeprosił i skasował swojego twitta, nie uchroniło go to przed zwolnieniem z pracy.

BBC stwierdziło, że twitt dziennikarza stał w sprzeczności z wartościami, które stacja chce wprowadzać w życie. „Danny jest świetnym radiowcem, lecz już nie będzie prezentował nam cotygodniowego show” – oświadczyła stacja, której rzecznik powiedział, że Baker dokonał „poważnego błędu w ocenie sytuacji”. 61-letni Baker występował w sobotnim porannym programie BBC.

Zwolniony dziennikarz tłumaczył później, że nie kierował się rasizmem publikując zdjęcie. Według niego miał być to „żart o rodzinie królewskiej i zwierzętach cyrkowych w eleganckich ubraniach”. Ocenił go jako „głupi i bezmyślny”.

W poniedziałek przyszło na świat „royal baby”, czyli pierwsze dziecko księcia Harry’ego i księżnej Meghan. Dziecku nadano imiona Archie i Harrison. Nowy członek brytyjskiej rodziny królewskiej jest obecnie siódmy w kolejce do brytyjskiego tronu. Szanse na sukcesję korony królewskiej ma niewielkie, ponieważ przed nim są m.in. dzieci księcia Harry’ego i księżnej Kate oraz ich ewentualni potomkowie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Kariera słynnego aktora zagrożona przez oskarżenia o „rasizm”

Kresy.pl / BBC / Onet
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz