Estońscy żołnierze wyruszyli na pomoc Polsce [+FOTO]

Estoński kontyngent, który ma wspomagać polskich strażników granicznych na granicy z Białorusią, wyruszył dzisiaj w stronę Polski.

Jak podaje estoński nadawca publiczny ERR, w środę rano estoński kontyngent wojskowy ruszył w kierunku Polski. Wydzielone pododdziały wystartowały z Tallina, Tapy i Paldisek.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Estońscy żołnierze mają pomóc Polakom w odpieraniu hybrydowego ataku Białorusi i wesprzeć walkę z nielegalną imigracją.

Estoński kontyngent liczy około 70 osób, składa się z rezerwistów, personelu wojskowego i cywilów. Obejmuje pluton inżynieryjny, dwie grupy korespondentów wojennych, grupę zwiadu i obserwacji oraz jednostki tylne. W jego skład wchodzi około 20 rezerwistów-ochotników.

Według ERR Estończycy będą odpowiadać za odcinek polsko-białoruskiej granicy o długości kilkudziesięciu kilometrów. Będą tam naprawiać infrastrukturę graniczną i w razie potrzeby zbudują nowe ogrodzenie. Kontyngent będzie współdziałać z 18. Dywizją Zmechanizowaną Sił Zbrojnych RP.

Estończycy mają zostać rozlokowani na swoim obszarze operacyjnym w czwartek, 2 grudnia i mają tam przebywać do końca tego roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak podawaliśmy, minister obrony Estonii Kalle Laanet podjął 19 listopada decyzję o wysłaniu do Polski oddziałów Estońskich Sił Zbrojnych w celu przeciwdziałania agresji hybrydowej Białorusi.

Kresy.pl / rus.err.ee

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz