Izrael ostrzeliwuje Strefę Gazy

Po ataku rakietowym przeprowadzonym przez Islamski Jihad, Izrael odpowiada nalotami – informuje The Times of Israel.

Izraelskie wojsko poinformowało, że rozpoczyna przeprowadzanie ataków na pozycję Palestyńskiego Islamskiego Jihadu – pisze dziennik. Nalot został zatwierdzony w odpowiedzi na ostrzelanie rakietami terenu Izraela.

Jak donoszą media, chwilę po izraelskim ataku, uruchomiły się syreny systemu antyrakietowego „Żelazna Kopuła”, nie wiadomo czy ze względu na rewanż jihadystów, nie zgłoszono żadnych rannych.

Wojsko Izraela przekazało, że w trakcie nalotów udało im się zlikwidować w północnej Gazie grupę Islamskiego Jihadu, która przygotowywała się do wystrzelenia rakiety.

„Trafienie zostało potwierdzone” – głosi komunikat. Strona palestyńska nie zareagowała na informacje.

W niedzielę w godzinach popołudniowych na granicy Strefy Gazy i Izraela został włączony system ostrzegający przed ostrzałem rakietowym – czytamy na portalu The Times of Israel. Pierwsze sygnały usłyszano po godzinie szesnastej czasu polskiego w regionie Ashkelon, a także na wschód od Strefy Gazy w Kibbutz Kissufim.

Po kilkunastu minutach potwierdziły się pogłoski o ataku rakietowym przeprowadzonym z terenu Stefy Gazy. Jak donoszą izraelskie media, wszystkie rakiety zostały przechwycone przez program „Żelaznej Kopuły”. Lokalne władze donoszą, że nie odnotowały żadnych zdarzeń zagrażających zdrowiu lub życiu. Informacje te potwierdzają służby medyczne, które twierdzą, że nie zgłosili się do nich żadni poszkodowani z uszkodzeniami związanymi z ostrzałem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Odpowiedzialność za atak wzięła na siebie grupa o charakterze terrorystycznym, Islamski Jihad. Grupa twierdzi, że jest to odpowiedź na „Syjonistyczne zbrodnie okupanta”. Prawdopodobnie chodzi o jednego z bojowników Jihadu, który został wcześniej zastrzelony przez izraelską armię. IDF stwierdziło, że mężczyzna został zauważony podczas podkładania bomby przy granicy z Izraelem.

The Times of Israel/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz