Umieścili portrety przywódcy swojego kraju i Putina na szczycie górskim

Młodzi adepci sportów sztuk walki pomaszerowali na górski szczyt Tadżykistanu z portretami dwóch prezydentów.

Do swoistego rajdu górskiego doszło z inicjatywy prezydenta Młodzieżowej Federacji Sztuk Walki Tadżykistanu Giennadija Nabijewa. Grupa młodych członków organizacji urządziła rajd na jeden ze szczytów górskiego kraju Azji Środkowej. Jako cel wybrali górę Muzbek w łańcuchu Mogol Tau, która mierzy sobie 1624 m. W ten sposób organizacja i jej działacze chcieli uczcić 70 urodziny prezydenta kraju Emomali Rahmona (przypadają na 5 października), jak i przywódcy Rosji Władimira Putina (te z kolei przypadają oficjalnie 7 października).

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1296 PLN    (5.89%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Aby podkreślić charakter wyprawy jako celebracji dwóch przywódców jej młodzi uczestnicy zabrali na górski szczyt portrety Rahmona i Putina, a także flagi swojej ojczyzny i Rosji, co potwierdził zdjęciem, piszący o sprawie portal Fergana.

Nabijew podkreślił, że akcja została przeprowadzona bo „na cześć ich jubileuszu, przyjaźni dwóch państw i narodów, zdecydowaliśmy wznieść portrety liderów na najwyższy szczyt chudżandzkich gór”.

Sam prezes organizacji nie wziął jednak udziału w górskim rajdzie. Swoją nieobecność tłumaczył złym stanem zdrowia. Młodzież ruszyła więc w górze pod wodzą prezesa Akademii Karate i Sztuk Walki Karimdżona Chadżybajewa.

Nie jest to pierwsza tego rodzaju akcja. Portrety Rahmona i Putina oraz flagi Tadżykistanu i Rosji były już wnoszone na szczyt Muzbek w roku 2015 i 2017.

Czytaj także: Tadżykistan udostępnił Rosji bazę wojskową na 30 lat. Dośle jeszcze migrantów

fergana.news/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz