Jak informuje w czwartek The Times of Israel, prezydent Donald Trump spotkał się z brazylijskim urzędnikiem, u którego stwierdzono obecność koronawirusa.

Doradca brazylijskiego prezydenta do spraw komunikacji, Fabio Wajngarten został przebadany pod kątem obecności koronawirusa test okazał się pozytywny – informuje portal. W niedzielę urzędnik rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem i z wiceprezydentem Mikiem Pencem.

Zobacz także: USA zarzuciły Rosji sianie dezinformacji nt. koronawirusa. Rosja zaprzecza

Biuro brazylijskiego prezydenta poinformowało, że prezydentowi Jairowi Bolsonaro nie grozi niebezpieczeństwo. “Zostały podjęte i są podejmowane wszelkie potrzebne środki w celu ochrony zdrowia prezydenta i całej obsługi, która podróżowała z nim do Stanów Zjednoczonych”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

“Make Brazil Great Again” @realdonaldtrump @mikepence @alvarogarnero ????????????

Post udostępniony przez Fabio Wajngarten (@fabiowajngarten)

Żona Wajngartena potwierdziła stan męża  w wiadomości w mediach społecznościowych kierowanej do rodziców dzieci, z którymi uczy się córka urzędnika.

“Mój mąż wrócił ze swojej podróży do USA i był przetestowany na koronawirusa. Test wyszedł pozytywny”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na doniesienia zareagował prezydent Trump. “Słyszałem coś na ten temat. Zjedliśmy wspólnie kolację na Folrydzie. Nie wiem czy prasa tam była. Jeśli “on” tam był to był. Nie robiliśmy niczego nadzwyczajnego” – powiedział. “Postawię to tak, nie jestem zaniepokojony”.

Zobacz także: USA: Lokalne władze nie chcą przyjmować zarażonych koronawirusem

Rzecznik prasowa Białego Domu stwierdziła, że sytuacja jest pod kontrolą i nie podjęto jeszcze żadnych decyzji. “Zarówno Pan prezydent jak i Pan wiceprezydent mieli minimalną ilość interakcji z Panem, którego test na koronawirus był pozytywny, nie wymagają w tej chwili bycia przebadanym”.

Times of Israel/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply