Jak informuje w czwartek The Times of Israel, prezydent Donald Trump spotkał się z brazylijskim urzędnikiem, u którego stwierdzono obecność koronawirusa.

Doradca brazylijskiego prezydenta do spraw komunikacji, Fabio Wajngarten został przebadany pod kątem obecności koronawirusa test okazał się pozytywny – informuje portal. W niedzielę urzędnik rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem i z wiceprezydentem Mikiem Pencem.

Zobacz także: USA zarzuciły Rosji sianie dezinformacji nt. koronawirusa. Rosja zaprzecza

Biuro brazylijskiego prezydenta poinformowało, że prezydentowi Jairowi Bolsonaro nie grozi niebezpieczeństwo. „Zostały podjęte i są podejmowane wszelkie potrzebne środki w celu ochrony zdrowia prezydenta i całej obsługi, która podróżowała z nim do Stanów Zjednoczonych”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

“Make Brazil Great Again” @realdonaldtrump @mikepence @alvarogarnero 🇧🇷🇧🇷🇧🇷🇺🇸🇺🇸🇺🇸

Post udostępniony przez Fabio Wajngarten (@fabiowajngarten)

Żona Wajngartena potwierdziła stan męża  w wiadomości w mediach społecznościowych kierowanej do rodziców dzieci, z którymi uczy się córka urzędnika.

„Mój mąż wrócił ze swojej podróży do USA i był przetestowany na koronawirusa. Test wyszedł pozytywny”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na doniesienia zareagował prezydent Trump. „Słyszałem coś na ten temat. Zjedliśmy wspólnie kolację na Folrydzie. Nie wiem czy prasa tam była. Jeśli „on” tam był to był. Nie robiliśmy niczego nadzwyczajnego” – powiedział. „Postawię to tak, nie jestem zaniepokojony”.

Zobacz także: USA: Lokalne władze nie chcą przyjmować zarażonych koronawirusem

Rzecznik prasowa Białego Domu stwierdziła, że sytuacja jest pod kontrolą i nie podjęto jeszcze żadnych decyzji. „Zarówno Pan prezydent jak i Pan wiceprezydent mieli minimalną ilość interakcji z Panem, którego test na koronawirus był pozytywny, nie wymagają w tej chwili bycia przebadanym”.

Times of Israel/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz