Sławomir Sierakowski redaktor skrajnie lewicowego periodyku „Krytyka Polityczna” syto dotowanego przez instytucje publiczne twierdzi, że „naród to trucizna”.

Sierakowski udzielił wywiadu Maciejowi Stasińskiemu z „Gazety Wyborczej”. Rozmowa poświęcona był perspektywom Unii Europejskiej. Stasiński mówi o „poczuciu schyłku” jaki jest dziś udziałem kręgów liberalnych i kosmpolitycznych w Polsce i w całej Europie. Poczucie to wzmacnia niedawna referendalna decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej.

„Dopóki jesteśmy częścią zachodniego świata jestesmy wbudowani w jego struktury gospodarcze i bezpieczeństwa, geopolityczne, dopóki temu zachodowi na prawdę na nas zależy, dopóty czy się u nas źle dzieje ma ograniczony zasięg konsekwencji, możemy mięc takiego Kaczyńskiego lub innego zakapiora […] ale będziemy wolni, będziemy mieli swobodę przemieszczania się” – twierdzi Sierakowski. „Ale jak zachód się sparaliżuje albo w ogóle upadnie, a na to się na prawdę zanosi […] to jest na prawdę schylek”. Twierdził, że klęska kosmpolitycznego projektu wyznaczana jest przez Brexit ale też przez, według Sierakowskiego pewne, zwycięstwo Donalda Trumpa w tegorocznych wyborach prezydenckich w USA. Sierakowski porównuje obecny stan polityczny do okresów poprzedzających pierwszą i drugą wojną światową. Straszył utratą suwerenności na rzecz Rosji.

„Zabija nas naród. To trucizna, która nam płynie we krwi. Nie pozwala się zjednoczyć wokół ponadnarodowych problemów. Demokracja nie może dogonić i upilnować gospodarki, bo narody nie chcą dać jej wyjść poza granice państw” – tak Sierakowski podsumował przyczynę politycznych i społecznych problemów.

„Krytyka Polityczna” dotowana była znacznymi sumami przez polskie instytucje publiczne.

wyborcza.pl/kresy.pl

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. poznaniak74
  poznaniak74 :

  Skończony idiota i dureń, zakłamany po same uszy, sam siebie nazywający „lewicowcem’, a idący na pasku banksterów, ponadnarodowych korporacji i typów spod sześcioramiennej gwiazdy. I taki osioł ma czelność wypowiadać sie o gospodarce, koń by się uśmiał :)))) Zajmij sie lepiej umilaniem życia tęczowej ferajnie, bo to tobie i reszcie tych żałosnych durni z tzw. krytyki, najlepiej wychodzi pajacu…

 2. zefir
  zefir :

  Kompromitacja debilnego oszołoma Sierakowskiego w jego słowach:”zabija nas naród.To trucizna która nam płynie we krwi.Nie pozwala się zjednoczyć wokół ponadnarodowych problemów…”Polityczne i społeczne problemy Sierakowskiego tkwią w jego lewactwie i pochwale komunizmu.Dla Sirakowskiego te ponadnarodowe problemy to nic innego jak internacjonalizm komunistyczny,podpinający się finansowo pod dobrostan polskich dotujących instytucji publicznych.Tylko czy zasadnie i jak długo jeszcze?

 3. mix
  mix :

  To jest przecież dokładnie to samo co jakiś czas temu próbował lansować Palikot – „Polacy, czas wyrzec się polskości”, a potem Bolek „czas przyłączyć Polskę do Niemiec”. Wtedy to niezbyt chwyciło, teraz próbują znowu mając pewnie nadzieję, że na ogłupionej kodomickiej fali będzie większy oddźwięk.

 4. mix
  mix :

  No i przy okazji po raz kolejny doskonale widać po co eurobolszewii miliony obcych kulturowo muzułmanów i dlaczego środowiska żydowskie tak entuzjastycznie to popierają – doskonały sposób na zniszczenie znienawidzonych państw narodowych.

 5. jch2016
  jch2016 :

  Sierakowski: „”Zabija nas naród. To trucizna, która nam płynie we krwi. Nie pozwala się zjednoczyć wokół ponadnarodowych problemów. Demokracja nie może dogonić i upilnować gospodarki, bo narody nie chcą dać jej wyjść poza granice państw””!!! Jedna bzdura za drugą: 1) Życie społeczeństw trwa, bo są rodziny, plemiona, nacje, w których płynie krew walki o swoją egzystencję. Społeczeństwa te trwają, nie jest to zatem krew zatruta (czym do ku… nędzy? ) i prowadząca do ich upadku. Te społeczeństwa są zdolne do współpracy z sąsiadami na różnych warunkach, ale dogodnych dla siebie. 2) Teksty Sierakowskiego to zdrada własnego społeczeństwa, w którym zaistniał jako człowiek, ciężka zdrada. 3) Intencją Sierakowskiego jest oddanie bezwzględnej władzy nad Polską (i chyba innymi narodami) w ramach rozwiązywania problemów ponad narodowych. To stara śpiewka od czasu publikacji mądrości Syjonu. 4) Rozwiązywanie problemów regionalnych powinno być oparte na okresowej współpracy państw z tymi problemami związanych. 5) Dążenie do ustanowienia państwa globalnego, do którego nawołuje Sierakowski, będzie pogłębieniem katastrofy dla ludności świata. 6) Totalne zagrożenia w rodzaju wzrostu globalnego ocieplenia są okazją dla macherów polityczno – gospodarczych, wspieranych przez opłacanych „naukowców” i inne „autorytety” i ludzi pokroju Sierakowskiego do naciągania obywateli na niesprawiedliwy podatek. A jest to zwykła regularność naszej planety 7) Podsumowując, Sierakowskii idzie złą drogą.