Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Podczas gdy PKB eurolandu spadł, Polska utrzymała się w ścisłej czołówce Unii Europejskiej pod względem tempa wzrostu gospodarczego, chociaż również zanotowała lekki spadek. Według GUS polska gospodarka odnotowała 3,5 proc. rok do roku.
W pierwszym kwartale 2026 roku produkt krajowy brutto strefy euro spadł o 0,2 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem, a w całej Unii Europejskiej obniżył się o 0,1 proc. – wynika z drugiego szacunku opublikowanego przez Eurostat.
Dane okazały się gorsze od oczekiwań rynku. Konsensus dla strefy euro zakładał wzrost PKB o 0,1 proc. kwartał do kwartału.
Stany Zjednoczone objęły sankcjami prezydenta Kuby Miguela Diaza-Canela, jego żonę oraz przedstawicieli władz w Hawanie. Kubański przywódca oskarżył administrację Donalda Trumpa o próbę destabilizacji kraju i zapowiedział opór wobec „imperialnej ofensywy”. (more…)
Prokuratura analizuje około 30 tys. internetowych wpisów dotyczących 7-letniej córki prezydenta Karola Nawrockiego. Śledczy wystąpili o międzynarodową pomoc prawną do Stanów Zjednoczonych i Chin, aby ustalić dane właścicieli kont na platformach społecznościowych. Zarzutów dotąd nie postawiono, ale prokuratura ocenia, że część autorów wpisów może ponieść odpowiedzialność karną.
Po wieczorze wyborczym prezydenta Karola Nawrockiego w 2025 roku Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów wszczęła postępowania w sprawie znieważających wpisów dotyczących jego 7-letniej córki Kasi Nawrockiej. Dziewczynka podczas wydarzenia żywiołowo reagowała na sytuację, przesyłała zgromadzonym buziaki i serduszka oraz tańczyła, co wywołało falę komentarzy w internecie.
Początkowo mokotowska prokuratura prowadziła sześć odrębnych postępowań. Każde z nich dotyczyło wpisów zamieszczonych na innej platformie internetowej.
Pentagon odmówił potwierdzenia doniesień o rozmowach dotyczących możliwego rozszerzenia rozmieszczenia amerykańskiej broni jądrowej w Europie. Według „Financial Times” zainteresowanie taką infrastrukturą wykazują państwa wschodniej flanki NATO. Litwa potwierdza rozpoczęcie dyskusji, a Polska zaprzecza rozmowom o stacjonowaniu głowic na swoim terytorium.
W środę Pentagon odmówił komentarza w sprawie doniesień o możliwych rozmowach ze stroną polską i litewską na temat rozszerzenia rozmieszczenia amerykańskiej broni jądrowej w Europie. Sprawa dotyczy ewentualnego wzmocnienia odstraszania nuklearnego NATO na wschodniej flance Sojuszu.
Zobacz też: Rosyjski analityk grozi Polsce i państwom bałtyckim. Chodzi o amerykańską broń jądrową
Chiny przejęły ponad 11,3 tys. patentów opracowanych w Niemczech — wynika z analizy Niemieckiego Instytutu Gospodarczego przygotowanej dla Fundacji Bertelsmanna. Według autorów raportu problem dotyczy szczególnie inżynierii mechanicznej, a niemiecki potencjał innowacyjny słabnie.
Chiny przejęły w ciągu ostatnich dwóch dekad ponad 11,3 tys. patentów opracowanych w Niemczech — podała w tym tygodniu agencja Reuters, powołując się na raport Niemieckiego Instytutu Gospodarczego przygotowany na zlecenie Fundacji Bertelsmanna.
Kreml potwierdził, że zapoznał się z listem Wołodymyra Zełenskiego do Władimira Putina w sprawie bezpośredniego spotkania dotyczącego zakończenia wojny. Dmitrij Pieskow stwierdził, że Putin zostanie poinformowany o piśmie, ale dodał, że jeśli prezydent Ukrainy chce spotkać się z rosyjskim przywódcą, „może przyjechać do Moskwy”. (more…)
z pozycji ubogiego krewnego weszlismy do grona najwazniejszych unijnych graczy…….buhahaha…narazie to w uni jestesmy chlopcami do bicia i dobra marionetka do sterowania przez Niemcy,to chyba tyle z naszych osiagniec….
Oni będą mieli swoje miejsce w Brukseli.Nie ma, co się o Nich martwić.
Realizowana polityka zagraniczna jest cacy wtedy gdy służy Polakom i Polsce.Roztrwoniliśmy sporo kapitału zaufania przez poddańcze dreptanie polskich polityków po europejskich i natowskich salonach w celu wsparcia dla banderowskiej Ukrainy.Jako ubogi krewny bogatych europejskich graczy,osłabiamy swe wewnętrzne możliwości rozwiązywania rozlicznych problemów,przez bezmyślny ich drenaż dla różnych form pomocy dla hołubiącej ludobójcze zbrodnie OUN-UPA junty ukraińskiej.
Z nurtem płynie tylko padlina i gówno.
W razie przegranej PO w jesiennych wyborach ,struktura własności Agory w ,której Tusk rozbudował w ramach wsparcia dla upadającej firmy udziały Skarbu Państwa może dać ciekawe możliwości jeśli chodzi o zatrudnienie w Firmie.
tagore
GW upada, utrzymuje się bo spółki skarbu państwa prawodopodobnie muszą tam zamawiać ogłoszenia i tak oto po wyborze Dudy akcje Agory ostro w dół poszły, teraz będzie pewnie tylko gorzej dla Agory.
Ona upadła.Nie jest zlikwidowana dzięki dotowaniu podatników.
=== Michnik (ur. 17 października 1946 w Warszawie[1]) – polski publicysta, eseista, pisarz, historyk i działacz polityczny. Od 1989 redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”. ===
MICHNIK:,,MY WEZMIEMY WLADZE,A WY POLACY POJDZIECIE Z TORBAMI”
GIEDROIC:,,NASI LUDZIE SA JUZ PRZY WLADZY,MAMY KONTAKTY TYLKO CZEKAMY NA ODPOWIEDNI CZAS”
GEREMEK:,,WYPIERDOLIMY POLAKOW I SAMI BEDZIEMY RZADZIC” A DOKLADNIE TO NA
http://lustracja.net/index.php/ciekawe-publikacje/164-michnik-my-wezmiemy-wladze-a-wy-polacy-pojdziecie-z-torbami