Władimir Putin odwołał Natalję Pokłonską z funkcji zastępcy szefa Federalnej Agencji ds. Wspólnoty Niepodległych Państw. Pokłonska to była deputowana Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej. Po aneksji Krymu przez Rosję została prokurator generalną na zajętych ziemiach. Pokłonska oświadczyła, że “dekret o jej rezygnacji ma związek z przeniesieniem jej na inne stanowisko”, jednak sama nie powiedziała na jakie.

Władimir Putin zwolnił Natalię Pokłońską z funkcji zastępcy szefa Rossotrudniczestwa. Odegrała ona główną rolę jako współpracownik podczas aneksji Krymu i pełniła funkcję prokuratora obwodu – podał w poniedziałek serwis Nexta na Twitterze.

Do wpisu dodano zdjęcie dokumentu podpisanego przez prezydenta Rosji w poniedziałek, 13 czerwca. Niniejszy dekret wchodzi w życie z dniem jego podpisania” – napisano. Nie podano powodu decyzji. Pokłonska oświadczyła, że “dekret o jej rezygnacji ma związek z przeniesieniem jej na inne stanowisko”, jednak sama nie powiedziała na jakie.

Pokłonska przekazała na Telegramie, że odeszła ze stanowiska “z powodu przejścia do innej pracy”. W krótkim komunikacie podziękowała prezydentowi Putinowi za “wsparcie i zaufanie”.

Niektóre media podkreślają, że Pokłonska krytykowała wcześniej symbol “Z” – zwraca uwagę portal Microsoft Network. Jej zdaniem rosyjski znak “symbolizuję tragedię i smutek i zarówno dla Ukrainy, jak i dla Rosji”.

Zobacz także: Rosja: fala dymisji gubernatorów

Natalja Pokłonska była prokuratorem na Ukrainie. Krytykowała EuroMajdan i podczas tych wydarzeń wyjechała na Krym. W okresie od 25 marca 2014 do 6 października 2016 pełniła tam funkcję prokuratora generalnego.

Z ramienia partii Jedna Rosja dostała się do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej.

Zobacz także: Pokłonska zaprosiła Trumpa na Krym

msn.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply