Prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził, że w inwazji na Ukrainę nie biorą udziału ani poborowi, ani rezerwiści. Dodał, że nie będą oni powoływani do działań militarnych na Ukrainie.

Putin oświadczył, że rezerwiści nie będą wzywani do przyłączenia się do działań militarnych. “Zadania będą rozwiązywane tylko przez żołnierzy zawodowych. Oni zapewnią bezpieczeństwo i pokój mieszkańcom Rosji” – powiedział w czasie przemówienia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, cytowany we wtorek przez agencję DPA.

“Możecie być dumni z nich. Tak jak cały kraj jest z nich dumny” – stwierdził.

Dodał, że rozumie obawy matek, żon i krewnych żołnierzy rozmieszczonych na Ukrainie.

Wypowiedź Putina w tej kwestii została opublikowana w serwisie Telegram.

Informowaliśmy, że The Times opublikował w poniedziałek wnioski z raportu, którego autorem ma być analityk rosyjskiej FSB. Wynika z niego, że w Rosji wojna uznawana jest za „całkowitą porażkę”, a członkowie aparatu bezpieczeństwa nie wiedzieli o zamiarach Władimira Putina. Wspomniano także o zaskakująco wysokiej liczbie ofiar.

Przypomnijmy, że według wysokiego rangą urzędnika ds. obrony USA, Rosjanie wykorzystali już „niemal 100 proc.” sił, które wcześniej przygotowali do inwazji na Ukrainę.

W niedzielę portal NV.ua podał, że w ciągu niecałych 11 dni Siły Zbrojne Ukrainy unieszkodliwiły ok. 46 tys. rosyjskich wojskowych. Obejmuje to zabitych, rannych i wziętych do niewoli. Medium powołało się na byłego ministra obrony Ukrainy Andrija Zahorodniuka. Podkreślono, że unieszkodliwiono jedną trzecią zgromadzonego wojska.

nordot.app / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply