Dzięki bramce Roberta Lewandowskiego w ostatniej sekundzie wyjazdowego meczu ze Szkocją Polska nie musi w niedzielę pokonać Irlandii, by awansować bezpośrednio do Mistrzostw Europy w 2016 roku we Francji. Przegrana oznaczałaby, że Polacy do uzyskania awansu potrzebowaliby zwycięstwa nad Irlandczykami.

Bramka Lewandowskiego pozbawiła Szkotów szans na ewentualny awans z barażów. Wyspiarze potrzebowali zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach eliminacji. Z kolei Polska zagra co najmniej w barażach. Do bezpośredniego awansu biało-czerwoni potrzebują remisu 0:0 lub 1:1 z Irlandią. Polaków premiuje oczywiście także wygra a z Irlandczykami.

YouTube.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz