Specjalny zespół śledczych z Prokuratury Krajowej zadecydował, że odbędą się ekshumacje wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej z wyjątkiem tych osób, których szczątki były już badane w trakcie śledztwa.

Jak informuje RMF FM, decyzje w tej sprawie podjął Zespół Śledczy nr 1 z Prokuratury Krajowej, kierowany przez zastępcę prokuratora generalnego Marka Pasionka. W marcu przejął on śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej od prokuratury wojskowej.

Do prac zespołu zaangażowano również dodatkowych ekspertów. Według rzecznik Prokuratury Krajowej Ewy Bialik, chodzi o współpracę z osobami ze znanych ośrodków naukowych w Europie. Mieliby oni uczestniczyć w przeprowadzeniu dodatkowych badań i ekspertyz.

Obecnie śledczy kończą analizę ponad tysiąca tomów akt i kilkuset nośników audio i wideo, przejętych ze śledztwa prokuratury wojskowej. Decyzja ws. ekshumacji miała zapaść po analizie dokumentacji medycznej. Nie ujawniono listy ani kolejności prac ekshumacyjnych, ale nieoficjalnie co najmniej cztery rodziny ofiar zostały już o nich poinformowane.

Rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply