Ruch lotniczy nad całą Wielką Brytanią został w poniedziałek ograniczony. Krajowe centrum kontroli lotów NATS przekazało, że powodem jest bliżej niesprecyzowany problem techniczny. Służby zapewniają, że pracują nad usunięciem problemu.

Nie podano informacji, co mogło spowodować awarię ani jak długo może potrwać jej usuwanie. “Obecnie doświadczamy problemu technicznego i zastosowaliśmy ograniczenia w przepływie ruchu, aby zachować bezpieczeństwo. Inżynierowie pracują nad znalezieniem i usunięciem usterki” – oświadczył rzecznik NATS, cytowany przez agencję Reuters.

Z powodu awarii ruch lotniczy nad całą Wielką Brytanią został ograniczony.

Reuters przypomina, że wcześniej szkockie linie lotnicze Loganair poinformowały w serwisie społecznościowym X, że doszło do awarii obejmującej całą sieć brytyjskich systemów komputerowych kontroli ruchu lotniczego, ostrzegając, że loty międzynarodowe mogą być opóźnione. Do awarii w liniach Loganair miało dojść w poniedziałek rano.

Europejski organ ruchu lotniczego Eurocontrol ostrzegł o “bardzo dużych” opóźnieniach spowodowanych “awarią systemu przetwarzania danych lotu” w Wielkiej Brytanii – podkreśla NBC News.

Zobacz także: Zakłócenie ruchu kolejowego przez nieuprawnione nadanie specjalnego sygnału. Zatrzymano podejrzanych

Media wskazują, że pasażerowie muszą liczyć się z możliwym opóźnieniem wynoszącym od 8 do 12 godzin.

Dziennik Independent twierdzi, że problemy związane z opóźnieniem oraz odwołaniem lotów mogą dotknąć “setek tysięcy pasażerów”.

Ma to związek z przypadającym na poniedziałek w niektórych regionach Wielkiej Brytanii świętem Bank Holiday oraz wzmożonymi powrotami Brytyjczyków z zagranicznych urlopów przed końcem wakacji.

Zobacz: RMF: ABW bada sprawę zbiorowego zakażenia legionellą w Rzeszowie

Czytaj także: Rosyjscy hakerzy przyznali się do ataku na strony internetowe parlamentu Finlandii

reuters.com / nbcnews.com / independent.co.uk / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply