Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przeprosił za zestrzelenie rosyjskiego Su-24. Donosi o tym agencja RIA Novosti powołując się na rzecznika Kremla Dimitrija Pieskowa.

Turecki lider miał przesłać prezydentowi Rosji przeprosiny i wyrazy współczucia w związku ze śmiercią rosyjskiego pilota zestrzelonego nad Syrią przez Turków. Według Pieskowa Erdogan użył słowa „przepraszam”.

Turecki prezydent miał także powiedzieć, że Ankara nie chciała psuć sobie stosunków z Moskwą ponieważ uznaje ona Rosję za strategicznego sojusznika.

Turcy chcą normalizacji stosunków między dwoma krajami, które są zaognione od czasu incydentu z 24 listopada zeszłego roku, kiedy to Turcy zestrzelili rosyjski samolot nad Syrią, kilometr od granicy z Turcją.

RIA Novosti/KRESY.PL

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. franciszekk
    franciszekk :

    Prawda jest taka! ….SILNYCH się szanuje nawet PO czasie bo się MUSI ! Aaaaaa……. szmaty moralne takie jak tzw. PiS, który się szmaci w sprawie ludobójstwa na bezbronnych Polakach; kobietach, starcach, dzieciach a nawet niemowlętach, należy traktowąć jak ścierę do największych brudów i PO użyciu PO prostu wyrzucić!