Prezydent uzyskał od ministra i towarzyszących mu osób zapewnienia, że wszystkie prace trwają zgodnie z harmonogramem i nie ma obaw, że nastąpią jakiekolwiek opóźnienia.

Wczoraj po południu odbyło się ponad 2-godzinne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem. Jak przekazano mediom, dyskusja dotyczyła spraw bieżących, które prezydent uznał w obecnej perspektywie za najważniejsze.

Prezydent pytał o zaawansowanie utworzenia wielonarodowego dowództwa dywizji Północ-Wschód w Elblągu. Drugą sprawą, którą poruszono na spotkaniu była kwestia tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Ostatnią sprawą, która interesowała zwierzchnika sił zbrojnych była modernizacja armii.

Wcześniej media informowały, że prezydent jest zaniepokojony brakiem obsady ataszatów wojskowych m.in. w USA i Wielkiej Brytanii oraz doniesieniami o opóźnieniach utworzenia wielonarodowego dowództwa dywizji w Elblągu. W celu omówienia tych kwestii BBN wystosowało oficjalne zaproszenie do Antoniego Macierewicza na rozmowy z prezydentem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent Andrzej Duda napisał dwa listy do Antoniego Macierewicza

CZYTAJ WIĘCEJ: Gen. Polko o listach Dudy do Macierewicza: To znak, że nie mogą się porozumieć

CZYTAJ WIĘCEJ: Magierowski: prezydent Duda nie jest usatysfakcjonowany wyjaśnieniami ministra Macierewicza

Według informacji przekazanej mediom, prezydent uzyskał od ministra i towarzyszących mu wiceministrów, dowódców Polskich Sił Zbrojnych a także szefa Sztabu Generalnego zapewnienia, że wszystkie prace trwają zgodnie z planami i nie ma obaw, że nastąpią jakiekolwiek opóźnienia. Prezydent wyraził zadowolenie w związku z uzyskanymi odpowiedziami.

Jak podało Polskie Radio, prezydent Duda odbył także rozmowę w “cztery oczy” w szefem MON. – Rozmawialiśmy o kwestii obsady wakujących przez dłuższy czas stanowisk attache w różnych krajach. Ta sprawa jest realizowana. Jestem z tego zadowolony– stwierdził prezydent.

CZYTAJ TAKŻE: Konflikt Duda-Macierewicz na tle nominacji generalskich

Polskie Radio / kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. mop
  mop :

  Szanowny Antoni,
  Z pewną nieśmiałością zwracam się do ciebie z gorącą prośbą. Czy zechciałbyś może w przerwach pomiędzy kolejnymi atakami szału poświecić mi chwile i odpisać, co tam w tym naszym wojsku się dzieje. Bo w gazetach piszą, że źle? Że coś z generałami nie tak, że helikopterów nie ma, że pieniądze zamiast na armię idą na jakiś weekendowych chłopców, co się bawią w żołnierzy, ze nie ma żadnych planów? Ja tu na nartach nie zawsze mam dostęp do mediów a z prasy to tylko Gość Niedzielny dociera.
  Oczekuję z nadzieją na odpowiedź
  Twój Andrzej

 2. kbog
  kbog :

  To było od samego początku wiadome , że nasz notariusz będzie zadowolony. To najgorszy prezydent po 89 roku. Zero samodzielności. To taka pacynka. Komorowski pomimo swych wad przerastał go o głowę. Smutne ale prawdziwe.

 3. malkontent
  malkontent :

  DługoPIS jaki pyszny i zadowolony, przecież Antek mógł w najgorszym przypadku wcale nie przyjść , albo wysłać swego baleronika zwanego misiek hehehe i kukiełka na stolcu prezydenta musiałaby stanąć przed nim na baczność heheh. Z tej patologii już nie można się śmiać, to kuriozum w skali świata :-((((