Prawie 400 nowych przypadków koronawirusa w ciągu doby w Polsce

W czwartek odnotowano rekordowy wzrost liczby potwierdzonych zakażeń koronawirusem, a także znaczący wzrost zgonów wśród zarażonych.

W czwartek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 254 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych laboratoryjnie. Z tego ponad połowa przypadków (142) dotyczyły woj. mazowieckiego. Ponadto, stwierdzono 73 zakażenia osób z woj. kujawsko-pomorskiego, a także m.in. 8 osób z woj. zachodniopomorskiego, 7 z woj. małopolskiego i 6 z woj. świętokrzyskiego.

Jednocześnie, poinformowano o śmierci 7 osób, u których potwierdzono obecność SARS-CoV-2. Zmarli byli w wieku od 65 do 87 lat, głównie z woj. mazowieckiego, wszyscy mieli choroby współistniejące.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Łącznie, w czwartek poinformowano już o 392 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce, a zmarło 57 osób. Tym samym, zanotowano w naszym kraju rekordowy wzrost zakażeń i zgonów w wyniku koronawirusa. Bardzo duży przyrost zachorowań zarejestrowano na Mazowszu, a jeden przypadek wykryto w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie.

Przeczytaj: Media: prezydent naciska na ministra zdrowia ws. wyborów, PiS dyskutuje o przyszłości Zjednoczonej Prawicy

Wśród 14 osób, które zmarły w czwartek, wielu miało choroby współistniejące. 9 z nich to mężczyźni. Zmarli byli w wieku od 58 do 88 lat, w większości powyżej 60 lat.

Najwięcej przypadków zakażeń SARS-CoV-2 odnotowano łącznie w woj. mazowieckim (754), a dalej w woj. dolnośląskim (338), w woj. śląskim (301), w woj. łódzkim (236) i w woj. małopolskim (230). Najmniej stwierdzono w woj. lubuskim (49), podlaskim (59) i świętokrzyskim (62). Zgonów wśród zarażonych koronawirusem najwięcej stwierdzono w woj. mazowieckim (14), a dalej w woj. śląskim (11), wielkopolskim (8) i dolnośląskim (6).

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że badania potwierdziły obecność koronawirusa łącznie u 461 osób personelu medycznego, czyli m.in. u lekarzy, pielęgniarek i ratowników.

Przeczytaj: Koronawirus: śmiertelność na północy Włoch dwukrotnie wyższa niż w poprzednich latach

Czytaj także: Brietbart: starsi Szwedzi z koronawirusem mogą być leczeni później niż imigranci

rmf24.pl / twitter.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz