Jak stwierdził po projekcji filmu „Wołyń” poseł PiS Stanisław Pięta, szczere pojednanie z Ukraińcami jest konieczne do zabeczenia Polski nie tylko przez utratą niepodległości, ale również przed terroryzmem.

Poseł PiS Stanisław Pięta w swojej relacji po premierze filmu „Wołyń” stwierdził, że niesie przesłanie do polskich serc i umysłów.

– Każdy powinien sam zmierzyć się z prawdą o Wołyniu– pisze Pięta, według którego główne przesłania filmu to szacunek dla religii oraz przekonanie, że zemsta nie daje satysfakcji.

– Zemsta prowadzi nie do sprawiedliwości ale do hiperniesprawiedliwości –twierdzi poseł PiS, następnie rozwijając swoją myśl:

– Pomimo morza niewinnie przelanej polskiej krwi, jedyną naszą drogą jest szczere pojednanie z bratnim narodem ukraińskim. Pomimo wszelkich piętrzących się przeszkód tylko zgoda z Ukrainą zabezpiecza nasze kraje przed utratą niepodległości, zwyrodnieniem chrześcijańskich obyczajów i terroryzmem islamskim.

Przeczytaj: Poseł PiS grozi liderowi Polaków na Litwie

Poseł dodał również, że Polacy powinni posiadać w domach broń. Zaznaczył również, że film Wojciecha Smarzowskiego jest dla Polaków bardzo krytyczny:

– Pokazuje ohydę i absurd rewanżu, nonsensowną politykę wobec Ukraińców prowadzoną w latach 30-tych XX wieku, czy nieprzygotowanie Armii Krajowej do ochrony polskiej ludności.

Czytaj więcej:

Poseł Pięta łączy akcję „Husaria przed Pałac” z WSI i FSB

Poseł PiS o narodowcach: ekipa zinfiltrowana przez rosyjską agenturę

Facebook.com/ Kresy.pl

20 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. piotr3005
  piotr3005 :

  Pojednanie jest tylko jak chcą tego dwie strony, jeżeli jedna strona chce pojednania a druga stawia pomniki zbrodniarzom jak bandera czy szuchewycz to o żadnym pojednaniu mowy nie ma i nie będzie!!! Do niektórych pustych łbów jeszcze nie dotarło choć mają tytuły prof czy dr czy są posłami i niby reprezentują Polską rację stanu a tak naprawdę dbają o interes ukraiński. Amen

  • jazmig
   jazmig :

   Pojednanie jest rzeczą słuszną i potrzebną, ale do tego potrzeba obu stron. Skoro jednak Ukraińcy pielegnują kult zbrodniarzy mordujących Polaków, to kto z kim ma się pojednać? Po filmie młodzi Ukraińcy mówili między sobą, że ich ojcowie i dziadkowie dobrze zrobili i trzeba wyriezat’ lachiw do końca.

 2. manetekelfares
  manetekelfares :

  Hiperniesprawiedliwością to są baranie działania twojej partii w sprawie bezalternatywnego lizania dupska ukraińskiego. Zresztą nie tylko tej… A jak już tak szermujesz matole tm pojęciem to może czas na zmianę nazwy twej partyjki z pis na „nierząd i hiperniesprawiedliwość”. Rozważ to proszę. Przynajmniej w jednym będziecie szczerzy i przestaniecie ściemniać i wycierać sobie ryje patriotyzmem.

 3. banderacwel
  banderacwel :

  Po wyglądzie widać że ten Pięta to ćwok i lamus pewnie ze strachu przed ścierwami banderowskimi ma pełne pory co on do qrwy nędzy pieprzy jaka wolna UPAdlina gówno nas powinna interesować banderlandia przecież te szmaciarze tylko czekają jak nam noga się powinie JEBAĆ BANDEROWCÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!