– Rosyjska agresja całkowicie zniszczyła powojenny globalny system bezpieczeństwa – stwierdził prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w wywiadzie dla CNN.

Zdaniem Poroszenki Władimir Putin chce, aby „cała Ukraina” stała się częścią „rosyjskiego imperium”.

Rosja „ma tylko jeden cel, aby świat był mniej stabilny i mniej bezpieczny”.

– To całkowicie taka sama sytuacja, jak rosyjskie bombardowania w Aleppo, w Syrii – dodał.

Ukraiński prezydent zaznaczył, że gdyby został zapytany w 2013 roku, czy możliwa jest „okupacja Krymu” przez Rosję, odparłby, że „nie jest to możliwe, ponieważ pewnej czerwonej linii Putin nie przekroczy”.

„Gdybyście zapytali mnie w styczniu 2014 roku”, czy jest możliwe, że „tysiące rosyjskich żołnierzy z regularnych jednostek wejdą na terytorium Ukrainy na wschodzie mojego kraju w lipcu i sierpniu”, odpowiedziałbym, że „nie jest to możliwe” – mówił w rozmowie.

PAP/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  baciar :

  trzeba byc ukraincem żeby gadac brednie ludzie głodni nie dostają pieniedzy nedza zlodziejstwo korupcja rządy oligarchów zabójstwa wszedzie syf a ten gada o ruskich przeciez tego walcmana to sam jego własny naród wysle nie długo na stryczek putin bedzie sie tylko przyglądać trzeba być idiotą by brac sie za wojenke nie majac pieniedzy i kraj w katastrofie ekonomicznej

 2. upadlina
  upadlina :

  gdyby ktoś zapytał trzy lata wstecz, czy na ukrainie możliwy jest nazi-banderowski zamach stanu, to większość też powiedziałaby, że nie, waltzman ćwoku!!……..Destabilizację na świecie to robią zbrodnicze usmany napadając na kolejne państwa, a tzw. „globalny system bezpieczeństwa” to sytuacja w której usmany mają kontrolę na wszystkim i wszystkimi, przeciwko czemu opowiedziały się miedzy innymi Rosja i Chiny automatycznie stając się wrogami numer jeden dla uSSmanii i ich wiernopoddańczych klakierów!!!!!……Rosjanie w Syrii bombardują terrorystów waltzman pacanie, których wspierają uSSmańce i takie męty jak ty, pejsata gnido banderowska !!!!!

 3. Avatar
  zefir :

  Gdybyście zapytali mnie w końcu 2013r,lub z początkiem 2014r,czy to możliwe by tysiące ukraińskich bojców stacjonujących na Krymie,przeszło ochoczo i bez jednego wystrzału,na służbę Putina,odpowiedziałbym tak,to możliwe.Dlaczego?Dlatego,że żadnemu porządnemu bojcowi nie zależy na służbie dla banderowskiej ,żydowskiej oligarchii dbającej wyłącznie o swoje geszefty,tającej mordy swych „bohaterów”,promującej ideologię nazizmu i przemocy,osadzonej „na władzy”przez obcych dzięki dularom usraelskim.Krym był zawsze bezalternatywnie pro i rosyjski! Ten czekoladowy banderowski pomiot w dalszym ciągu nie dotrzymał zobowiązania o pozbyciu się majątku z okresu kampanii przedwyborczej na prezydenta UPAdliny.Jest więc niewiarygodnym ,chciwym,chazarskim moralnym nieudacznikiem tańczącym i kadzącym banderowcom tak jak mu zagrają.Zwykły,nikczemny sprzedajny,kłamliwy śmieć Poroszenko.