Będzie to trzecie spotkanie Grupy Wyszehradzkiej w ciągu czterech miesięcy.

Premierzy Grupy Wyszehradzkiej przyjadą na początku września na Forum Ekonomiczne do Krynicy – poinformował minister Konrad Szymański.

Szefowie rządów Polski, Słowacji, Czech i Węgier wezmą udział w jednym z najważniejszych spotkań gospodarczych w tej części Europy– poinformował minister ds. europejskich Konrad Szymański.

Polska prezydencja w Grupie Wyszehradzkiej jest niezwykle intensywna, niezwykle dynamiczna. To będzie trzecie spotkanie premierów Grupy Wyszehradzkiej w ciągu 4 miesięcy, wliczając w to okres wakacyjny. Przed nami, UE są ważne decyzje. Chcemy być podmiotowym uczestnikiem, mówić własnym głosem we wszystkich ważnych debatach nt. przyszłości UE. Na pewno Krynica będzie bardziej zdominowana przez tematykę gospodarczą, także energetyczną– stwierdził Szymański w rozmowie z IAR.

Tegoroczne forum w Krynicy odbędzie się 6-8 września.

Jak już informowaliśmy, prezydent Andrzej Duda podczas wczorajszego wystąpienia przed ukraińskim korpusem ambasadorów stwierdził, że Europa Środkowa i Wschodnia muszą zyskać własną polityczną podmiotowość, aby nie stać się polem rozgrywek wielkich graczy.

Przeczytaj: Duda zaprezentował na Ukrainie trzy filary „Trójmorza”

IAR/300polityka.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz