Jak wynika z nadesłanych do nas zdjęć, w nocy we Lwowie i w Hucie Pieniackiej pojawiły się polskie napisy o treści antybanderowskiej. Zniszczono m.in. tablicę upamiętniającą ofiary „polskich szowinistów” w Hucie Pieniackiej, gdzie członkowie UPA i SS-Galizien 28 lutego 1944 roku wymordowali polskich mieszkańców wsi. Jednym z napisów jest również hasło „Polski Lwów”.

W Hucie Pieniackiej pojawił się m.in. przekreślony znak UPA oraz wulgarne napisy „Bandera sk…”, „J… UPA”. Zapisano również hasło „Banderowcom śmierć” z kotwicą Polski Walczącej, a także „Polski Lwów”.

Kresy.pl

88 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

     • hej
      hej :

      SobiePan:01.03.2015 17:15 Pozwoli Pan, że wtrącę swoje „trzy grosze”. Skoro kriss nie zna ani ukraińskiego ani rosyjskiego to na logikę Ukraińcem nie jest, a do tego jeszcze przyznaje się do błędu wynikającego właśnie z nieznajomości tych języków. Pozdrawiam.

     • hej
      hej :

      SobiePan: 01.03.2015 17:47 Po wypowiedziach P.kriss można stwierdzić, że jest osobą młodą, bo obowiązkowo języka rosyjskiego uczyli tylko za komuny. Na pewno P. kriss ma nastawienie antyrosyjskie (jak zresztą sporo tu piszących osób), a wynika to z naszej dość dobrej znajomości tragicznej historii dotyczących wzajemnych relacji. Odnośnie współczesnej Ukrainy i Ukraińców(zachodnich) ich negatywny stosunek do Polaków może być dopiero poznany poprzez niektóre wypowiedzi ich przedstawicieli oraz poczytania również tego co pisują na ichniejszych portalach. Ale to wymaga czasu i dociekliwości (sam wiem bo jestem tego przykładem- niedawno byłem za swe poglądy krzywdząco wyzywany od ukrów, banderowców itp, mimo, że nigdy nikogo nie obraziłem). A co mi dopiero otworzyły oczy? Nie wyzwiska pod moim adresem, tylko polemiki z P. uri polskim Ukraińcem dotyczące Wołynia, oraz przeczytane niektóre komentarze zachodnich Ukraińców na ich portalach. Uważam natomiast, że jeśli będziemy tu na tym forum stygmatyzować i etykietować za poglądy to do niczego to nie zaprowadzi i nigdy nikogo nie przekona. Pozdrawiam.

     • krisss
      krisss :

      dzieki hej…akurat masz racje w szkole mialem angielski,konczylem technikum w koszalinie potem studia tez tam,z rocznika jestem 84r.i jak pisalem kiedys o rzezi wolynskiej za uja nieslyszalem jak to pisalem sugerowalem sie zdaniem UPA i SS-Galizien 28 lutego 1944 roku wymordowali polskich mieszkańców wsi pomijajac napis m.in. tablicę upamiętniającą ofiary „polskich szowinistów” dlatego wyszlo jak wyszlo….ale wkurwiaja mnie coniektorzy imbecyle ktorzy kulture osobista zostawili w stajni

     • krisss
      krisss :

      akurat zaczelo sie to od sobiepana Co ty bydle ukropskie sugerujesz . Te ziemie do czasu okupacji w 1945 roku były POLSKIE o jakich szowinistach śmieci upowskie piszecie. Za takie wpisy powinni cię wywalić na zbity pysk z forum ten tekst byl skierowany do mnie……moze i mnie ponioslo moze nie,akurat do ludzi kulturalnych odnosze sie tak samo….wczesniej nie obrazalem nikogo wiec mnie tez nie powinni…..

     • sobiepan
      sobiepan :

      krisss:
      01.03.2015 19:41/. Poniosło cię ? takiego rynsztokowego słownictwa dosyć dawno na tym forum nie czytałem .Tak jak i takich idiotyzmów historycznych jakie wypisujesz . I nie ośmieszaj uczelni o której wspominasz . Błędy ortograficzne jakie popełniasz są na poziomie 3 klasy w dodatku musiała by to być osoba z dysleksją rozwojową. Dla mnie jesteś zwykłym menelem . I jak ci pisałem nie strasz bo możesz się ciężko pomylić i będzie bardzo bolało . Poza twoją bajeczką zdradza cię brak polskiej klawiatury że nie wspomnę o braku znajomości j.polskiego .

     • kojoto
      kojoto :

      Krissss – oszczedz wstydu… w tym przypadku samemu sobie. Gagfe walnales (przyznales sie nie brnales – chociaz tyle dobrze). Sam emocjom folgujesz, nie ty jeden. Kazdy sobie czasem pouzywa (W tym szalenstwie jest metoda 🙂 ). Naprawde Wasz spor osobisty nie jest ciekawy.

     • sobiepan
      sobiepan :

      krisss:
      01.03.2015 20:41/. Jednak baran w dodatku ukropski.

      Wyspy Owcze (farer. Føroyar, wym. [ˈfœɹjaɹ]; duń. Færøerne, wym. [ˈfæɐ̯øːˀɐnə]) – archipelag wysp wulkanicznych (o powierzchni 1399 km²) na Morzu Norweskim, między Wielką Brytanią, Islandią a Norwegią. Stanowią terytorium zależne Danii.

     • hej
      hej :

      krisss:01.03.2015 19:41 Nieważne od kogo się zaczęło (ponadto umiem czytać ze zrozumieniem). Ja również byłem na tym forum wielokrotnie znieważany, a jednak nigdy nie dałem się sprowokować. Na tym polega nasze człowieczeństwo a i również obliguje nasze wykształcenie, że klasę powinniśmy umieć zachować do końca, bez względu na okoliczności. Odnośnie zaś kresów i tu wypowiadających się forumowiczów to proszę o trochę empatii w stosunku do niektórych. Bardzo dużo jest tu osób, których bliższe lub dalsze rodziny b. wiele ucierpieli od banderowców. Naturalną więc rzeczą jest to, że każdy nawet najmniejszy odruch aprobaty w stosunku do władz Ukrainy lub dezaprobaty polityki Rosji, powoduje reakcję oburzenia i spotyka się z takim odzewem. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że obecny konflikt nie ma barw biało-czarnych, obydwie strony mają sporo „za paznokciami”, dlatego już nie wypowiadam się po którejkolwiek stronie, a tylko czasem wtrącę swoje „trzy grosze” w obronie kogoś kto jest moim zdaniem niesłusznie oskarżany lub pomawiany. Dotyczy to nie tylko Pana, bo uważam zresztą , że Ukrainiec (i to polski) był na tym forum tylko jeden, został zbanowany, reszta tych „Ukrów” to Polacy – bardziej lub mniej przeciwni obecnej polityki włodarzy Rosji. Pozdrawiam

     • sobiepan
      sobiepan :

      hej:
      01.03.2015 18:23/. To forum jest specyficzne bo dotyczy osób szczególnie związanych z Polskimi ziemiami Wschodnimi pod upaińską okupacją.Dla nas nie ma innej opcji jak czarne lub białe albo jesteś Polakiem albo ukropem . I Jak widać ta metoda się sprawdza. Jeśli chce pan dalej brać udział w dyskusjach na sensownym poziomie proszę poczytać odpowiednie materiały . a nie ,,dyskutować” z potomkami banderowców i niedobitków Operacji ,,Wisła”. Na Początek polecam , W Poliszczuka oraz Antoniego Szcześniaka i Wiesława Szotę .

     • krisss
      krisss :

      To forum jest specyficzne bo dotyczy osób szczególnie związanych z Polskimi ziemiami Wschodnimi pod upaińską okupacją….wiec wychodze z zalozenia ze nawet w polsce nie mieszkasz tylko na ukrainie czyt.dawnych ziemiach polskich….wiec po co wyskakujesz z takimi tekstami do ludzi

     • sylwia
      sylwia :

      Gorszące, ohydne, niedopuszczalne obelgi użyte przez Ukraińca krisss ilustrują nam poziom cywilizacyjny zach. Ukraińcow. Ten naród ma pretensje do samookreślania się jako Europejczycy, i nawet ma parlament, ale jako go używa? Zamiast debatować, okładają się pięściami. Podobny poziom kultury pokazuje nam Ukrainiec krisss. Ukrainiec krisss nie musi znać ukraińskiego: swą ukraińskość wykazuje swym chamstwem, wygłaszanymi tutaj banderowskimi poglądami, przemilczaniem niemieckich zbrodni i patologiczną rusofobią, tak charakterystyczną dla Ukraińców. Jego miejsce zamieszkania potwierdza konkluzję co do jego pochodzenia: potomek ludzi, którzy wspierali bandy UPA i którzy zostali przesiedleni na Pomorze w ramach Operacji Wisła. Zauważmy też contrast między stylem wypowiedzi P. SobiePana a Ukraińca krisssa. Podczas tej debaty P. SobiePan nie użył niecenzuralnych wyrażeń. Ukrainiec krisss uczynił to ze swobodą zdradzającą zakorzenione przyzwyczajenie. Również swobodnie zelżył P. heja, którego wpisy zawsze cechowała grzeczność. Prymitywne osoby jak krisss ściągają forumową dyskusję do rynsztoka.

     • krisss
      krisss :

      jest i moja ulubiona sylwia,jak zwykle krysztalowa kula ci wszystko powiedziala…masz mnie teraz wszysy z pomoza to ukraincy bo sylwia tak powiedziala…akurat jestem polakiem i mam gleboko gdzies czy mi wierzysz czy nie…dyskusje do rynsztoka akurat w wiekszosci sprowadzasz ty i historyk sobiepan….nie dosc ze robisz ze mnie ukrainca to jeszcze mieszasz mnie w niemieckie zbrodnie…od samego poczatku pisalem ze ani rosjanie ani ukraincy nie sa mi wrogami sa mi obojetni…nie solidaryzuje sie ani z jednymi ani z drugimi…poglady mam jakie mam ale nigdy nie napisalem ze popieram UPA,wskaz choc 1 fragment z moich wypowiedzi,a ze niepopieram polityki putina i jestem za integralnoscia ukrainy to moje prywatne zdanie….do zwyklych ludzi ani jednych ani drugich niemam nic…..a ty z sobiepanem widze wyznajesz zasade reka reke myje,gdzie ktos ciebie postawi z zlym swietle odrazu wkracza sobiepan,odwrotnie to samo…dziekuje dobranoc bo jutro jest takie cos jak praca sylwio mi nie placa rosjanie za napuszczanie na siebie ludzi

    • zefir
     zefir :

     „krisss”:W tym wypadku nie chodzi o pomnik poświęconyok 1000-cu Polaków mieszkańców wsi Huta Pieniacka i okolicznych miejscowości,zamordowanych 28II1944r.-wzniesiony w 2005r.Jeszcze w 2009r za prezydentury Juszczenki,przed obchodami 65 rocznicy mordu,partia „Swoboda” zapowiedziała odsłonięcie w bliskim sąsiedztwie polskiego pomnika,innego swojego pomnika dla upamiętnienia rzekomych ofiar „polskich szowinistów.Z pokazanej tablicy łatwo przetłumaczyć fragment napisu”Tablica poświęcona pokojowym mieszkańcom…zakatowanym przez polskich szowinistów”Antypolska wymowa czynu pomnikowego strony ukraińskiej jest dla mnie jednoznaczna.

   • sobiepan
    sobiepan :

    jazmig:
    01.03.2015 16:34

    biorąc statystycznie to jednak Ukraińcy więcej zamordowali ludzi niż Stalin jako przywódca Rosjii , porównując zaludnienie obu państw. Ale mistrzami byli nasi dzisiejsi przyjaciele niemcy Trzeba wziąć też pod uwagę że jednak Hitler nie był niemcem a Stalin rosjaninem pochodzenie może mieć znaczenie jeśli chodzi o mentalność i zaciętość

    • fiesta
     fiesta :

     re: SobiePan.
     Dzis jest juz wiadomo, ze Hitler, Stalin, Bandera, Suchewycz etc mieli zydowskie pochodzenie.
     A problemow na dzisiejszej „UPA-inie” naroblili chazarscy zydzi (Poroszenko, Jaceniuk, Tiachnybok, Jarosz, Kolomojskij, Tymoszenko etc) z pomoca zydow z Izraela, USA i krajow zachodnich UE.
     Miedzynarodowka syjonistyczna zawsze realizuje swoje interesy poprzez rewolucje i wojny, i albo sami przewodza, albo sa cieniem tych co przewodza, czyli pociagaja za sznurki, co dzieje sie od setek lat, z tym, ze od 1897r (pierwszej miedzynarodowki syjonistycznej) nastapil zmasowany atak zydostwa na wszystkie panstwa i narody w celu przejecia nad nimi kontroli i ustanowienia ZYDOWSKIEGO PORZADKU SWIATA.

 1. jaroslaus
  jaroslaus :

  do ściągnięcia, książka IPN pt. APARAT BEZPIECZEŃSTWA W POLSCE Kadra kierownicza t., str 61-62: „W styczniu
  1945 r. komendant Okręgu AK Białystok w swoim raporcie do Londynu pisał:
  „NKWD przy pomocy pozostałych Żydów urządza krwawe orgie”. Rok później
  kierownictwo WiN informowało: „Na każdym kroku daje się odczuć ich [Żydów
  – K.S.] serdeczny stosunek do Sowietów i odwrotnie oraz popieranie ich tak przez
  Sowietów i PPR, jak i przez władze administracyjne i Bezpieczeństwa”; „Najważniejsze
  i materialnie najwięcej popłatne placówki państwowe są obsadzone Żydami.
  W administracji państwowej, w szkolnictwie średnim i wyższym, w sądownictwie
  i w wojsku tkwią Żydzi na nadrzędnych stanowiskach”; „Po wkroczeniu Armii
  Czerwonej do Polski – Żydzi komuniści, oddając się w zupełności jako znawcy stosunków
  i terenu na usługi NKWD, byli […] czynnikiem, który najwięcej przyczynił
  się do masowych aresztowań, rozstrzeliwań, deportacji, zwłaszcza członków polskiego
  ruchu niepodległościowego”.
  O obecności Żydów i osób pochodzenia żydowskiego w MBP pisał także Nikołaj
  Seliwanowski, doradca NKWD przy MBP, w swoim raporcie do Berii z 20 października
  1945 r. „W Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego pracuje 18,7% Żydów,
  50% stanowisk kierowniczych zajmują Żydzi. W I Departamencie tego Ministerstwa
  pracuje 27% Żydów. Zajmują oni wszystkie stanowiska kierownicze. W Wydziale
  Personalnym – 23% Żydów, na stanowiskach kierowniczych – 7 osób. W Wydziale” ds. Funkcjonariuszy (inspekcja specjalna) – 33,3[%] Żydów, wszyscy zajmują odpowiedzialne
  stanowiska. W Wydziale Sanitarnym MBP – 49,1[%] Żydów, w Wydziale
  Finansowym – 29,9[%] Żydów”230. Do dziś funkcjonuje pogląd sformułowany na
  łamach „Naszego Losu”: „po roku 1944 rozpoczęły się w Polsce krwawe rządy żydokomuny,
  wdrażane przy pomocy sowieckich czołgów i bagnetów”; Żydzi byli
  „pomocnikami rewolucji”, ukrywającymi się pod „dobrymi, słowiańskimi nazwiskami”
  ; w UB „kluczowe stanowiska zawsze okupowali […] Żydzi” Jak pisał Abel Kainer: „Symbolem roli Żydów w pierwszym dziesięcioleciu PRL
  jest […] żydowski bezpieczniak. […] W newralgicznym punkcie systemu, w policji
  politycznej, potrzebni byli najbardziej zaufani ludzie, najchętniej przedwojenni
  komuniści, wśród których było wielu Żydów. Ponieważ starych było mało, dobrym
  był każdy lojalny. A więc ktoś możliwie osamotniony, bez zaplecza rodzinnego
  i sąsiedzkiego”238.
  Do wymienionych przez Kainera przedwojennych komunistów pochodzenia
  żydowskiego należała znaczna część elity późniejszej bezpieki: Leon Andrzejewski,
  Zygmunt Braude, Mieczysław Broniatowski, Julia Brystiger, Józef Czaplicki, Anatol
  Fejgin, Marek Fink, Leon Gangel, Marian Jurkowski, Edward Kalecki, Julian Konar,
  Józef Kratko, Mieczysław Mietkowski, Zygmunt Okręt, Henryk Piasecki, Ludwik
  Przysuski, Roman Romkowski, Józef Różański, Leon Rubinsztein, Józef Światło,
  Michał Taboryski. Warto zauważyć, że droga niektórych z nich do przyszłych karier
  w bezpiece wiodła, podobnie jak wspomnianego wcześniej Romualda Gadomskiego, poprzez armię gen. Władysława Andersa. Julian Konar – późniejszy wicedyrektor
  Departamentu I MBP, dezerter z odtwarzanego w ZSRR Wojska Polskiego, swój
  stosunek do służby w Wojsku Polskim określił lakonicznie: „Z armią Andersa udałem
  się do Buzułuku, następnie Saratowa, skąd jako podchorążowie zostaliśmy odesłani
  do kompanii i w tym czasie zażądaliśmy wraz z innymi towarzyszami zwolnienia
  i przekazania do Armii Czerwonej” Większość Żydów i osób pochodzenia żydowskiego piastujących kierownicze
  stanowiska w bezpiece wojnę spędziła w ZSRR, skąd wrócili do kraju razem LWP
  lub jako repatrianci w latach 1945–1946.Nie analizując przyczyn, dla których tak wielu Żydów i osób pochodzenia żydowskiego
  znalazło się w UB – nie sposób jednak negować wyników danych statystycznych.
  W okresie największego terroru i bezprawia w Polsce, w latach 1944–1954,
  na 450 osób pełniących najwyższe funkcje w MBP (od naczelnika wydziału wzwyż)
  aż 167 było pochodzenia żydowskiego (por. tabelka 1). Biorąc pod uwagę, że po
  wojnie Żydzi i osoby pochodzenia żydowskiego stanowili niespełna 1 proc. ludności
  kraju, to ich 37-procentowy udział w kierownictwie MBP stanowi trudną do ukrycia
  nadreprezentację osób jednej narodowości. Niższy, lecz nadal znaczny, był odsetek
  pełniących najwyższe funkcje kierownicze w jednostkach terenowych. Ze 161 szefów
  i zastępców szefów WUBP/WUdsBP, aż 22 (13,7 proc.) było pochodzenia żydowskiego. LINK DO POBRANIA KSIĄŻKI http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0015/105432/Aparat_kadra_kier_tom-I.pdf

 2. re1
  re1 :

  cytat z „pt. „Nieukarane zbrodnie SS-Galizien z lat 1943-1945″, Londyn, 1990, s.
  18-44), partyzanci sowieccy opuścili Hutę Pieniacką 22 lutego 1944 r., pozostawiając dwu ciężko rannych wymagających opieki. Pierwsze uderzenie na wioskę nastąpiło następnego dnia 23 lutego, i atak ukraińskich esesowców [z 4 policyjnego pułku Policji SS dowodzonego przez Siegfrid Binz]
  został odparty przez polskę Samoobronę. Po upływie pięciu dni, tj. 28 lutego, trzy bataliony ukraińskich żołnierzy SS-Galizien, wspierane przez bojówki OUN-UPA, zgotowały zagładę całej wsi. Liczba śmiertelnych ofiar ludności polskiej wynosiła co najmniej 868 osób, oraz dwu sowieckich partyzantów. Nie miało to więc nic wspólnego z likwidacją groźnego oddziału wroga, lecz było po prostu pacyfikacją bezbronnej ludności polskiej.” Potwierdzenie informacji w Lwiwskie Wisti z dn. 10 i 12 maja 1944.
  Załączam video 1/4 brytyjczyków na temat m.innymi tej zbrodni w czterech częściach.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage &v=guziIIutKEE
  w 6:16 sekundzie jest ten oficer niemiecki Siegfried Binz – obejrzeć całość – sa autentyczne sceny z tamtych czasów.

 3. dochtor
  dochtor :

  dlaczego ? dlatego :
  „Wymordowanie mieszkańców kolonii Parośla miało miejsce 9 lutego 1943 r., kiedy uzbrojona banda ukraińska z okolic Włodzimierca, udająca radzieckich partyzantów, weszła z rana do kolonii i rozmieściła się we wszystkich domach, by po południu podstępnie wszystkich powiązać i na umówiony sygnał zamordować, zabijając ostrymi narzędziami, przeważnie siekierami, nie oszczędzając nikogo. Zamordowano 173 osoby, tylko 11 osób, przeważnie dzieci, ciężko okaleczone, zostały potem uratowane. Jak zwykle czyniły to bandy, po dokonanym morderstwie gospodarstwa ograbiono, zabierając cały dobytek i żywy inwentarz. Późniejsze oględziny pomordowanych wykazały szczególne okrucieństwo oprawców. Niemowlęta były przybijane do stołów nożami kuchennymi, kilku mężczyzn było obdartych ze skóry pasami, niektórzy mieli wyrywane żyły od pachwiny do stóp, kobiety były nie tylko gwałcone, lecz wiele z nich miało poobcinane piersi. Wielu pomordowanych miało poobcinane uszy, nosy, wargi, oczy powyjmowane, głowy często poobcinane. Po dokonaniu rzezi mordercy urządzili libację w domu sołtysa. Po odejściu oprawców, wśród resztek jedzenia i butelek po samogonie znaleziono martwe dziecko około 12-miesięczne, przybite bagnetem do stołu, a w ustach dziecka włożony był niedojedzony kawałek kiszonego ogórka.

  Oprócz mieszkańców Parośli, w kolonii zostały zamordowane tego dnia następujące osoby – z Wydymera: Józef Burzyński lat 20, Marcin Kopij lat 45, Ignacy Moskowicz lat ~40, Jadwiga Rudnicka lat 14; z Majdanu: Jankiewicz Józef lat 24 i Stanisława lat 28 z d. Wożniak; z Grabiny Bolesław Burzyński lat 36.”
  http://wolyn.ovh.org/opisy/parosla-09.html

 4. raf66
  raf66 :

  Witam ! Czytam wszystkie komentarze i nasuwa mi sie kilka wnioskow. Po pierwsze przeraza mnie poziom dyskusji niektorych forumowiczow. To ze ktos ma inne poglady lub zdanie , nie upowaznia i nie usprawiedliwia stosowania wulgaryzmow oraz obrazania siebie nawzajem. Byc moze jestem inaczej wychowany, byc moze jestem z innej epoki, ale agresja bijaca z niektorych postow oraz poziom dyskusji jest dla mnie delikatnie mowiac zenujacy.Co do napisow, czy to sie naszym elitom z PO o PiS-u podoba czy nie ,predzej czy poznie do konfliktu z banderowcami dojdzie. Oni Nas nienawidza , tak samo jak My ich…..I zeby bylo jasne ja tez marze o powrocie Lwowa do Polski. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.Raf66

 5. raf66
  raf66 :

  Witam ! Czytam wszystkie komentarze i nasuwa mi sie kilka wnioskow. Po pierwsze przeraza mnie poziom dyskusji niektorych forumowiczow. To ze ktos ma inne poglady lub zdanie , nie upowaznia i nie usprawiedliwia stosowania wulgaryzmow oraz obrazania siebie nawzajem. Byc moze jestem inaczej wychowany, byc moze jestem z innej epoki, ale agresja bijaca z niektorych postow oraz poziom dyskusji jest dla mnie delikatnie mowiac zenujacy.Co do napisow, czy to sie naszym elitom z PO o PiS-u podoba czy nie ,predzej czy poznie do konfliktu z banderowcami dojdzie. Oni Nas nienawidza , tak samo jak My ich…..I zeby bylo jasne ja tez marze o powrocie Lwowa do Polski. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.Raf66

  • sylwia
   sylwia :

   P.Raf66: Rzeczywisty rząd Ukrainy, OUN wypowiedział Polsce wojnę w swej tajnej Uchwale Krajowego Prowydu z 1990 r. Celem OUN jest rozpad państwa polskiego i zagrabienie jego terytorium z Przemyślem Chełmem aż po Radom. Środkami do tego są m.in: 1. pobudzanie proukraińskich sympatii; 2. blokada informacji o ludobójstwie ukraińskim na Polakach; 3. blokada informacji o współczesnym hitleryźmie ukraińskim; 4. wspomaganie separatystycznych ruchów w Polsce; 5. szczucie Rosjan na Polaków i Polaków na Rosjan; 6. straszenie polskiego społeczeństwa rzekomą zbliżającą się inwazją Rosji by nie dopuścić do niewygodnego dla hitlerowskiej Ukrainy zachodniej a korzystnego dla Polski politycznego i ekonomicznego zbliżenia polsko-rosyjskiego. Prawdziwość tajnej Uchwały Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. nie wymaga potwierdzenia przez analizę lingwistyczną i semantyczną. Ona jest jaskrawo potwierdzana przez rzeczywistość. Potwierdzana jest ona np. przez popieranie jawnie hitlerowskiej Ukrainy przez polityków i prasę oraz przez przemilczanie i bagatelizowanie zbrodni ukraińskich przeciwko polskiemu narodowi. Ta antypolska kampania jest hojnie finansowana. Na zach. Ukrainie jest otwarty hitleryzm z jego organizacjami, strukturami, hasłami, flagami i symbolami. Jest banderowska indoktrynacja dzieci i młodzieży, łącznie z gestem ‘Heil Hitler!’ Jest już oczywiste, że Ukraińcy zachodni to wrogowie Polaków, teraz o wiele gorsi od Niemców i Rosjan. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów tajnej Uchwały Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. potwierdzany w rzeczywistości. Banderowcy są wierni rozkazowi ‘Uchwały’. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ Artykuł on tym problemie jest tu: http://widzianezdaleka.salon24.pl/605988,milosnicy-ukrainy-w-bezpardonowym-ataku Program tajnego ukraińskiego rządu, OUN, zakłada ciagłą ekspansję. W Polsce można się spodziewać napadów terrorystycznych gdy skończy się ich wojna w Donbasie. Oto ich ‚Dekalog OUN’ w pierwotnej wersji: Ja – duch odwiecznego żywiołu, który uratował ciebie przed tatarskim potopem i postawił na granicy dwóch światów aby tworzyć nowe życie: 1. Zdobędziesz państwo ukraińskie albo zginiesz w walce o nie. 2. Nie pozwolisz nikomu plamić chwały ani czci twojego narodu. 3. Pamiętaj o wielkich dniach naszych walk wyzwoleńczych. 4. Bądz dumny z tego, że jesteś spadkobiercą walk o chwałę włodzimierzowego trójzęba. 5. Pomścisz śmierć wielkich rycerzy. 6. O sprawie nie mów z tym, z kim można, lecz z tym, z kim trzeba. 7. Nie zawahasz się wykonać największego przestępstwa, jeśli tego będzie wymagać dobro sprawy. 8. Nienawiścią i podstępem będziesz przyjmować wroga twej nacji. 9. Ani prośby, ani groźby, ani tortury, ani śmierć nie przymuszą cię do wyjawienia tajemnicy. 10. Będziesz dążyć do poszerzenia siły, chwały, bogactwa i przestrzeni państwa ukraińskiego. Ekspansja terytorialna jest podstawą ideologii OUN (b) – banderowskiej. Ukraińcy nazywają wschodnie tereny Polski ‚Ukrainą zachodnią’. Pewien użytkownik zamieścił taki wpis: ‚W przedmowie do ksiązki ‚Wieś Łazy’ Łozowskiego, wydawca, Tow. Naukowe im. Szewczenki, opisał tę wieś jako ‚wieś w jarosławskiem, na Ukrainie Zachodniej.’ W książce, Polaków ci Ukraińcy nazywają ‚zajdami.’ Działaczka OUN-b (banderowskiej), Łarysa Skoryk, deputowana do Rady Najwyższej Ukrainy, powiedziała: ‚Ku ogromnemu żalowi, miejscowość, w której urodziłam się, a jest to Ukraina Zachodnia, dziś jest na terytorium Polski.’ (Przebóg-Malinowski, ‚Najnowsza Historia Polski’, str. 328.” Hitlerowska mafia kijowska obecnie u władzy wysunęła żądania terytorialne wobec Polski: Chełm, Przemyśl i dalej. Ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: „Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону” – staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto polskie miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Całą polską ziemię na wschód od Sanu Ukraińcy zamierzają znow utopić we krwi. Co powinniśmy robić? 1. Popierać powstanie silnej zbrojnej polskiej ochotniczej organizacji obrony terytorialnej opartej na lokalnej ludności. 2. Przyłączyć się do kółka strzeleckiego. 3. Zdobyć pozwolenie na broń i zaopatrzyć się w pistolet, karabin i śrutówkę (broń gładkolufowa z rozrzutem do walki na krótki dystans) oraz amunicję do nich. 4. Ulepszać metodycznie swoje umiejętności strzeleckie i bojowe. 5. Zwalczać wybieranie lub dopuszczanie Ukraińców do wpływowych stanowisk i do oddziałów polskiej obrony terytorialnej. To są nasi śmiertelni wrogowie i walka z nimi jest tylko kwestią czasu z powodu ich hitlerowskiej i wrogiej Polsce zaborczej ideologii. Powtarzam ten wpis od czasu do czasu dla nowych forumowych gości. Co do rynsztokowego poziomu kultury pewnych użytkowników, są to zazwyczaj Ukraińcy. Niedawno dwóch Ukraińców zostało zablokowanych za niesłychane chamstwo: kwezal i uri. Ukrainiec Robert_X został zablokowany za nawoływanie do palenia ludzi żywcem tak jak to ukraińscy hitlerowcy uczynili z manifestantami w Odessie 2 maja 2014 r.
   Na tym forum i na innych forach toczy się wojna polsko-ukraińska. My wiemy, że oni nas nienawidzą i są naszymi zajadłymi wrogami. To jest nierozstrzygnięty konflikt.

  • sobiepan
   sobiepan :

   Raf66:
   01.03.2015 20:01/. Ma Pan pośrednio rację już dawno doszedłem do wniosku że właśnie ta nasza szlachecka tolerancji i wyrozumienie dla sąsiada i to w rozumieniu tego przez płot nie granice doprowadziła do tych nieprawdopodobnych zbrodni ukropskich a dokładniej ludobójstwa , Prawdziwy stosunek ukropów do Polaków można określiś na podstawie opracowań które podałem Panu hej.

 6. tagore
  tagore :

  Myślę ,że wiąże się to bezpośrednio z prowokacją partii „Zmiana” starającej się przykleić do
  ludzi pragnących uczcić ofiary masakry na Wołyniu dla zdobycia rozgłosu.
  To wydarzenie jest ewidentnie na rękę neobanderowcom , ułatwi im dalsze manipulacje historią
  na Ukrainie.

  tagore

  • krok
   krok :

   Nie ma różnicy, że takie pomniki to fałsz historyczny nazistowskiej Ukrainy, nie ma nawet różnicy, kto to zrobił. Przepraszać będą zawsze za wszystko Polacy. Dopóki nie ma Polaków w Polskim rządzie, proceder „polskich obozów”, polskich szowinistów zabijających, niewinnych oficerów UPA, polskich napaści na ludność, itd, to nie ustanie. Giedroyc zrobił nam Polakom niezły numer.

  • sobiepan
   sobiepan :

   Siadłem i zadałem sobie nieco trudu aby wyliczyć ile ludności ma Ukraina po stracie Doniecka, Ługanska i Krymu. Tam podane jest: całkowity ubytek ludności od 5 do 6 milionów. G…o prawda! Ludność ługanskiego obwodu: 2,9 mln.; donieckiego; 5,2 mln.: Krymu: 2,8 – co równa się mniej więcej 11 mln. Do tego trzeba jeszcze doliczyć (przynajmniej częściowo) obwody: zaporoski, chersoński, mikołajowski oraz odesski. Do tego około 1 mln dywersantów którzy uciekli do Polski Powiem tylko, ze przed „sławnym” majdanem ludność ukrainy szacowana była na 45 mln. Sami sobie resztę dośpiewajcie. Rozumiem, ze w tych obwodach mieszkają tez ukraińcy, ale uważam, ze o ile zostanie 30 mln. ukrow – to i tak ta liczba jest zawyżona!. A LWÓW coraz bliżej Polski

    • sobiepan
     sobiepan :

     Sylwia:
     01.03.2015 22:29

     Polecam zapoznanie się z tym artykułem zawiera bardzo zastanawiające tezy dla Polski i Polaków to tragiczne przesłanie do tego film http://youtu.be/1rFUeFy_zDc………………………………………………………………………. Wyślijmy instruktorów wojskowych … ale w lubelskie i podkarpackie.ubczasopismo.salon24.pl/agenda/post/634444,wyslijmy-instruktorow-wojskowych-ale-w-lubelskie-i-podkarpackie

     Dla przypomnienia:

     Poniżej zamieszczam mapy poglądowe dotyczące kształtu politycznego Europy w 2035 r. (opublikowane w sieci pod koniec 2012 r.) przygotowane przez rosyjskich analityków, na podstawie materiałów wywiadowczych CIA i GRU oraz opinii Alvina Tofflera, Samuela Huntingtona i Zbigniewa Brzezińskiego.

     Wyślijmy instruktorów wojskowych … ale w lubelskie i podkarpackie.

     Wyślijmy instruktorów wojskowych … ale w lubelskie i podkarpackie.

     Ważny jest moment kiedy te materiały ujrzały światło dzienne. A był to czas kiedy na Ukrainie o żadym Majdanie, o żadnym „przebudzeniu obywatelskim” nie było ni widu ni słychu. Ukraina i Europa spały błogim snem.

     Patrząc na to jaka jest obecna sytuacja i jak bardzo upodabnia się do tego co zaprezentowano na mapie:

     – wcielenie Krymu do Rosji;

     – destabilizacja przez Rosję wschodniej Ukrainy i powstanie separatystycznych pseudorepublik: Donieckiej, Ługańskiej;

     – używanie nawet identycznych nazw (Noworosja)

     – szkolenia separatystów w Naddniestrzu;

     wychodzi na to, że albo ktoś miał dar jasnowidzenia albo był znakomicie poinformowany jakie są plany przebudowy politycznej Europy. Pierwszą opcję oczywiście odrzucamy. Przymując opcję drugą tzn. że ktoś jedynie upublicznił to co jest PLANOWANE, oznaczałoby to, że planując m.in. defragmentację Ukrainy owa grupa ludzi musiała planować także element, który taką defragmentację miał zapoczątkować tzn. przewrót polityczny (majdan), który to z kolei miał zmusić Rosję do aneksji Krymu i pd. i pd.-wsch. Ukrainy (jeśli stroną porozumienia o ww. kształcie Europy nie była Rosja) lub dać jej do tego pretekst (jeśli Rosja stroną takiego geoporozumienia była i jest).

   • wlkp
    wlkp :

    statystyka nic nie warta ( ale czego można się po tobie spodziewac ) – bo odlicza 100% ludności w całych obwodach – poza tym, ludnośc Krymu w 2013 niecałe 2 mln., obwód doniecki – 4,6 itd.Ze strefy walk na ukraiński zachód uciekło do 1 mln. mieszkańców, jakieś 600-700 tys. do heimatu – czyli FR. I skąd w Polsce milion Ukraińców – gdzie oni są – bo ja ostatniego roku spotkałem 3 ( słownie trzech – studentów – szukali pracy u nas ) więc gdzie ten milion – po lasach siedzą, w Bieszczadach się organizują w republikę ludową ? Bzdury jakich mało !

     • sobiepan
      sobiepan :

      Polecam zapoznanie się z tym artykułem zawiera bardzo zastanawiające tezy dla Polski i Polaków to tragiczne przesłanie do tego film http://youtu.be/1rFUeFy_zDc……………………………………………………………………… . Wyślijmy instruktorów wojskowych … ale w lubelskie i podkarpackie.ubczasopismo.salon24.pl/agenda/post/634444,wyslijmy-instruktorow-wojskowych-ale-w-lubelskie-i-podkarpackie Dla przypomnienia: Poniżej zamieszczam mapy poglądowe dotyczące kształtu politycznego Europy w 2035 r. (opublikowane w sieci pod koniec 2012 r.) przygotowane przez rosyjskich analityków, na podstawie materiałów wywiadowczych CIA i GRU oraz opinii Alvina Tofflera, Samuela Huntingtona i Zbigniewa Brzezińskiego. Wyślijmy instruktorów wojskowych … ale w lubelskie i podkarpackie. Wyślijmy instruktorów wojskowych … ale w lubelskie i podkarpackie. Ważny jest moment kiedy te materiały ujrzały światło dzienne. A był to czas kiedy na Ukrainie o żadym Majdanie, o żadnym „przebudzeniu obywatelskim” nie było ni widu ni słychu. Ukraina i Europa spały błogim snem. Patrząc na to jaka jest obecna sytuacja i jak bardzo upodabnia się do tego co zaprezentowano na mapie: – wcielenie Krymu do Rosji; – destabilizacja przez Rosję wschodniej Ukrainy i powstanie separatystycznych pseudorepublik: Donieckiej, Ługańskiej; – używanie nawet identycznych nazw (Noworosja) – szkolenia separatystów w Naddniestrzu; wychodzi na to, że albo ktoś miał dar jasnowidzenia albo był znakomicie poinformowany jakie są plany przebudowy politycznej Europy. Pierwszą opcję oczywiście odrzucamy. Przymując opcję drugą tzn. że ktoś jedynie upublicznił to co jest PLANOWANE, oznaczałoby to, że planując m.in. defragmentację Ukrainy owa grupa ludzi musiała planować także element, który taką defragmentację miał zapoczątkować tzn. przewrót polityczny (majdan), który to z kolei miał zmusić Rosję do aneksji Krymu i pd. i pd.-wsch. Ukrainy (jeśli stroną porozumienia o ww. kształcie Europy nie była Rosja) lub dać jej do tego pretekst (jeśli Rosja stroną takiego geoporozumienia była i jest).

     • sylwia
      sylwia :

      Mapa Polski w 2035 r. jest do zobaczenia tu:
      http://www.slate.fr/sites/default/files/photos/141782.jpg Ukrainy nie ma ale jest ‘Galiczyna’ (Halicja), której dostały się polskie ziemie razem z Chełmem i Przemyślem. Niemcy spowrotem dostały tzw. Ziemie Odzyskane. Znacznie okrojona Polska ma dostęp do morza. W tym kontekście warto przypomnieć decyzję ‘Club of Rome’, że Polska ma mieć 17 mln. mieszkańców. Stronica francuska ma odsyłacz to pierwotnego artykułu tu: http://www.eg.ru/daily/politics/32691. Takie są plany Globalnego Oligarchatu ale chłop strzela a Pan Bóg kule nosi.

     • tutejszym
      tutejszym :

      http://www.eg.ru – Po analizie szeregu źródeł SRIA, FR SRU, oraz szeregu instytutów badawczych, a także pracę Sralvin Toffi ruska agencja nadaje: Rosja wymieni Kaukaz na Białoruś i Ukrainę!.
      Komunikat opublikowany 9 lipca 2012 Nr 27 (908) …. Panie SobiePan, Panie Sylwia, ja protestuję. Co Wy mi Panowie jakąś ruską propagandową bzdurą dupę zawracacie. Ale bzdet. Ale żeśta się chłopaki w jednym miejscu i jednym idiotyzmie zlecieli. Dajta spokój chłopaki, zajmijta się sobą a porządnym ludziom głowy nie zawracajta. Pisownia poprawna, gwara mazowiecka. Umyśliłem sobie tekst idąc bez most przez capkie.

     • tutejszym
      tutejszym :

      Szanowni Panowie Sylwia i SobiePan. Serdecznie Was przepraszam za moją niespostrzegawczą głupotę. Przecież Wy chcieliście wykazać i pokazaliście całą ohydę ruskiego imperializmu, w całej jego krasie. Już w lipcu 2012 roku ten portal ujawnił ruskie zaborcze ciągotki. Co prawda http://www.eg.ru to taki brukowy szmatławiec, ale w każdej bzdurze jest ziarenko prawdy. Skąd takie informacje macie i dlaczego nas takimi informacjami karmicie?

 7. raf66
  raf66 :

  Ad Sylwia,SobiePan,Tutejszym: Jestem na tym forum „nowym” ……Prosze zatem Wytlumaczcie mi dlaczego coraz czesciej zamiast merytorycznej dyskusji oraz wymiany pogladow (po to chyba jest ten portal?) sa wzajemne oskarzenia o ruska agenture, tudzierz przynaleznosc do mojej ulubionej ukrainskiej nacji? Akurat wszystkie trzy osoby ktorym zadalem to pytanie daze duzym szacunkiem oraz sympatia za wiedze oraz poglady , ktore sa zbiezne z moimi…Teraz kilka slow na temat naszych „braci” ukraincow…..Od kilku lat pracuje i mieszkam za granica (stad klawiatura bez polskich znakow) tak sie sklada ze pracuje z „ukraincami” ze Wschodniej Ukrainy. Po pierwsze oni wogole nie czuja sie ukrami, tych z (tfu) tzw Zachodniej Ukrainy kochaja tak samo jak i my, albo nawet jeszcze lepiej. Wszystkie informaje nt Majdanu (czyli prowokacji) ostrzalem wlasnych ludzi przez tzw demonstrantow mialem juz dawno temu z tzw pierwszej reki, wlasnie od moich „ukraincow”. Wg nich tendencje izolacjonistyczne sa tak duze na wschodzie tego sztucznego tworu zwanego potocznie Ukraina , ze do rozpadu tego quasi panstwa dojsc musi. Sa jeszcze Wegry ktore pragna odzyskac swoje terytoria (Umgwar)……Mysle ze my jako Polska i Polacy juz wygralismy na wojnie w Donbasie…. W naszym zywotnym interesie lezy aby Ukraina byla panstwem slabym i wewnetrznie skonfliktowanym…..i chyba nie musze tlumaczyc dlaczego. W kijowie ludzie juz maja dosc „rewolucji” oraz Majdanu… a tylko dlatego ze zeny zywnosci „oszalaly” a z tego co widac to jeszcze nie koniec…..I na koniec mojego wpisu mam pytanie. Dlaczego ze Lwowa oraz z Malopolski Wschodniej wywieziono niemal wszystkich Polakow , natomiast ( na cale szczescie) w Wilnie i wogole na Litwie istnieje tak duza populacja Polakow ? Serdecznie pozdrawiam .Raf66

  • sylwia
   sylwia :

   P. Raf66: Forumowi patrioci polscy dzielą Pana poglądy. Większość z nas to ludzie wykształceni i znający języki obce. Korzystamy także ze źródeł anielskich, francuskich, niemieckich, rosyjskich, włoskich i innych. Codziennie napadają na nas na tym forum Ukraińcy, oskarżając nas o ‘ruską’ agenturalność pownieważ jesteśmy przeciwnikami odrodzonego ukraińskiego hitleryzmu i banderyzmu. Oni kierują się zasadą, że ‘kto nie skacze to Moskal’. Są chamscy i od czasu do czasu są blokowani przez Redakcję za obelżywość (kwezal, uri) lub nawoływanie do morderstw (Robert_X). Z powodu Pana deklaracji poglądów, został Pan już zaliczony do ‘ruskich’ agentów i wkrótce Ukraińcy na Pana napadną. Są tu lepsi ode mnie specjaliści od spraw litewskich lecz tyle mi wiadomo, że ok. 7000 ukraińskich esesmanów z dywizji SS “Galizien”, z tzw. ‘listy Rimini’ uzyskało po wojnie azyl w Anglii, Kanadzie i USA. Należy wspomnieć, że SS “Galizien” uczestniczyła w masowych mordach polskiej ludności m.in w Podkamieniu, Palikrowach i Hucie Pieniackiej. Na Zachód przeniósł się tajny rząd ukraiński OUN, który nałożył miesięczny haracz na każdą rodzinę ukraińską na emigracji i wkrótce okazał się przydatny pewnym służbom specjalnym. Urósł w siłę. W 1990 r. OUN tajnie uchwaliła cele i metody rozwalenia państwa polskiego i zagarnięcia Polsce terytorium. Te cele są konsekwentnie realizowane i widać ich skutki w postępującej ukrainizacji Polski i jej życia politycznego. Tę uchwałę znajdzie Pan tu: http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html Komentarze do niej są tu: http://wolyn.org/index.php/publikacje/250-w-krgu-tzw-uchway-krajowego-prowidu-organizacji-ukraiskich-nacjonalistow.html Podobnie wpływowa i bogata litewska organizacja jak OUN nie istnieje. Nie ma na Litwie tak silnej tradycji masowych mordów Polaków jaka jest na Ukrainie zach. Jednakże na Litwie jest wrogość do Polaków. Hitlerowcy ukraińscy i faszyści litewscy organizują wspólne pochody i utrzymują ze sobą przyjazne kontakty. Przypuszczam, że będzie więcej komentarzy o sprawie litewskiej.

  • tutejszym
   tutejszym :

   Ma Pan rację w swoich poglądach, podzielam je. Różnica w tym że ja osobiście uważam że banderyzm na Ukrainie należy zwalczyć, ale nie za cenę likwidacji państwa ukraińskiego. W skrócie mam poglądy: Ukraina tak, banderyzm nie. A to że ta wojna pomiędzy FR a UA będzie trwała przez parę pokoleń Ukraińców uważam za korzystne o tyle, że stan ten będzie gwarantował pokój na naszej wschodniej granicy. Okres pokoju musimy bezwzględnie wykorzystać dla umocnienia naszej pozycji gospodarczej i militarnej. Odnoszę wrażenie że FR chce szybkiego pokonania UA i włączenia jej w swoją strefę wpływów, o ile nie włączenie jej do własnej państwowości. Jeżeli rozejrzy się Pan na forum to powinien Pan dostrzec sporo zwolenników takiej rosyjskiej opcji. Kto nie wypowiada się po myśli moskiewskiej opcji ten jest „ukr” i wszystko co najgorsze. Uważam że na początku powinien Pan przyjąć postawę wyczekującą, inaczej zaszufladkowany zostaniesz pan jako Ukrainiec na wieki. Pozdrawiam. Tutejszym.

 8. raf66
  raf66 :

  Ad Sylwia.Serdecznie dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Co sie zas tyczy zaliczenia mnie do „ruskiej agentury” No coz….. szczerze mowiac …..to nie napisze gdzie to mam….Akurat wywodze sie z Rodziny ktora od „zawsze” walczyla o Polske. Moj Dziadek (nr 32 na Liscie Obroncow Lwowa w Szkole Sienkiewicza we Lwowie) Wuj walczyl pod Monte Cassino, Ojciec w AK a potem w WiNie, akurat strach to uczucie ktore jest mi obce…..I to w dodatku przed ukrami….Co do przyszlosci Polski …No coz pomimo wszystko widze ja dobrze. Stan ktory trwa od 1989 roku nie bedzie trwac wiecznie. Ludzie budza sie z letargu , a co najwazniejsze mlodzi ludzie pamietaja o Kresach ….Ktos moze mi zarzucic moj pobyt poza granicami Polski i „madrzenie „sie.Otoz po pierwsze niebawem wracam do Polski , a zarobione pieniadze zainwestuje w Polsce , a po drugie jestem tutaj wbrew sobie i tylko po to aby zarobic i wrocic…..ale to tak na marginesie. Wracajac do (tfu) ukrainy, mysle ze Putin wykonczy ja ekonomicznie, juz Napoleon mawial ze do prowadzenia wojny potrzebne sa pieniadze, pieniadze i jeszcze raz pieniadze, a rych to raczej ukrom brak i jakos dobrych wujkow nie widac.Znajac ukrainski nacjonalizm , jestem przekonany ze po zakonczeniu awantury na Wschodzie oni zwoca sie przeciwko Nam….. i to bedzie dla Nich ostateczna kleska…..I jak ze dalej akyualne jest powiedzenie … Jesli chcesz pokoju to gotuj sie do wojny……

  • sylwia
   sylwia :

   Ponieważ Pan właśnie przybył na forum, powtórzę dla Pana mój wpis z 14 listopada 2014 r. Tajna Uchwała Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. nakazuje skłócać Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami, nie Polaków z Polakami. Ukraińcy mieszkający w Polsce to nie Polacy, choć mają polskie obywatelstwo. Mają inną, wrogą nam tradycję: tradycję hitlerowskich morderczych sotni UPA, które barbarzyńsko mordowały całe rodziny, mieszkańców całych wsi, w całej okolicy. Nie, wy Ukrańcy to nie Polacy i nigdy nam braćmi nie będziecie. Jesteście braćmi Szatana. Nakazy tajnej Uchwały Krajowego Prowidu OUN z 1990 r., mają za cel rozkład państwa polskiego. 1. Środkami do tego są m.in: 1. pobudzanie proukraińskich sympatii; 2. blokada informacji o ludobójstwie ukraińskim na Polakach; 3. blokada informacji o współczesnym hitleryźmie ukraińskim; 4. wspomaganie separatystycznych ruchów w Polsce; 5. szczucie Rosjan na Polaków i Polaków na Rosjan; 6. straszenie polskiego społeczeństwa rzekomą zbliżającą się inwazją Rosji by nie dopuścić do niewygodnego dla hitlerowskiej Ukrainy zachodniej a korzystnego dla Polski politycznego i ekonomicznego zbliżenia polsko-rosyjskiego. Prawdziwość tajnej Uchwały Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. jest jaskrawo potwierdzana przez rzeczywistość. Potwierdzana jest ona np. przez popieranie jawnie hitlerowskiej Ukrainy przez polityków i prasę oraz przez przemilczanie i bagatelizowanie zbrodni ukraińskich przeciwko polskiemu narodowi. Ta antypolska kampania jest hojnie finansowana. Na zach. Ukrainie jest otwarty hitleryzm z jego organizacjami, strukturami, hasłami, flagami i symbolami. Jest banderowska indoktrynacja dzieci i młodzieży, łącznie z gestem ‘Heil Hitler!’ Jest już oczywiste, że Ukraińcy zachodni to wrogowie Polaków, teraz o wiele gorsi od Niemców i Rosjan. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów tajnej Uchwały Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. potwierdzany w rzeczywistości. Banderowcy są wierni rozkazowi ‘Uchwały’. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ Artykuł on tym problemie jest tu: http://widzianezdaleka.salon24.pl/605988,milosnicy-ukrainy-w-bezpardonowym-ataku Program tajnego ukraińskiego rządu, OUN, zakłada ciagłą ekspansję. W Polsce można się spodziewać napadów terrorystycznych gdy skończy się ich wojna w Donbasie. Oto ich ‚Dekalog OUN’ w pierwotnej wersji: Ja – duch odwiecznego żywiołu, który uratował ciebie przed tatarskim potopem i postawił na granicy dwóch światów aby tworzyć nowe życie: 1. Zdobędziesz państwo ukraińskie albo zginiesz w walce o nie. 2. Nie pozwolisz nikomu plamić chwały ani czci twojego narodu. 3. Pamiętaj o wielkich dniach naszych walk wyzwoleńczych. 4. Bądz dumny z tego, że jesteś spadkobiercą walk o chwałę włodzimierzowego trójzęba. 5. Pomścisz śmierć wielkich rycerzy. 6. O sprawie nie mów z tym, z kim można, lecz z tym, z kim trzeba. 7. Nie zawahasz się wykonać największego przestępstwa, jeśli tego będzie wymagać dobro sprawy. 8. Nienawiścią i podstępem będziesz przyjmować wroga twej nacji. 9. Ani prośby, ani groźby, ani tortury, ani śmierć nie przymuszą cię do wyjawienia tajemnicy. 10. Będziesz dążyć do poszerzenia siły, chwały, bogactwa i przestrzeni państwa ukraińskiego. Ekspansja terytorialna jest podstawą ideologii OUN (b) – banderowskiej. Ukraińcy nazywają wschodnie tereny Polski ‚Ukrainą zachodnią’. Pewien użytkownik zamieścił taki wpis: ‚W przedmowie do ksiązki ‚Wieś Łazy’ Łozowskiego, wydawca, Tow. Naukowe im. Szewczenki, opisał tę wieś jako ‚wieś w jarosławskiem, na Ukrainie Zachodniej.’ W książce, Polaków ci Ukraińcy nazywają ‚zajdami.’ Działaczka OUN-b (banderowskiej), Łarysa Skoryk, deputowana do Rady Najwyższej Ukrainy, powiedziała: ‚Ku ogromnemu żalowi, miejscowość, w której urodziłam się, a jest to Ukraina Zachodnia, dziś jest na terytorium Polski.’ (Przebóg-Malinowski, ‚Najnowsza Historia Polski’, str. 328.” Hitlerowska mafia kijowska obecnie u władzy wysunęła żądania terytorialne wobec Polski: Chełm, Przemyśl i dalej. Ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: „Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону” – staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto polskie miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Całą polską ziemię na wschód od Sanu Ukraińcy zamierzają znow utopić we krwi. Co powinniśmy robić? 1. Popierać powstanie silnej zbrojnej polskiej ochotniczej organizacji obrony terytorialnej opartej na lokalnej ludności. 2. Przyłączyć się do kółka strzeleckiego. 3. Zdobyć pozwolenie na broń i zaopatrzyć się w pistolet, karabin i śrutówkę (broń gładkolufowa z rozrzutem do walki na krótki dystans) oraz amunicję do nich. 4. Ulepszać metodycznie swoje umiejętności strzeleckie i bojowe. 5. Zwalczać wybieranie lub dopuszczanie Ukraińców do wpływowych stanowisk i do oddziałów polskiej obrony terytorialnej. To są nasi śmiertelni wrogowie i walka z nimi jest tylko kwestią czasu z powodu ich hitlerowskiej i wrogiej Polsce zaborczej ideologii. Si vis pacem para bellum.
   Zauważam z satysfakcją, iż moje wpisy o tym palącym, katastrofalnym problemie są już cytowane na innych patriotycznych forach, na przykład tu: http://zygumntbialas.neon24.pl/post/113934,ukraina-najemnicy-z-europy-walcza-przeciw-powstancom.

   • kmicic
    kmicic :

    Bandersyny mogą nas pocałować wiecie gdzie. Polecam książkę George Friedmana „Następne sto lat: prognoza na XXI wiek” Dopiero zacząłem czytać ale Friedman trafnie przewidział to co się aktualnie dzieje. Cytat „Rosja podejmie próbę neutralizacji państw bałtyckich. Nastąpi to jak sądzę około 2015r. Rosjanie będą dysponowali trzema instrumentami do wywierania wpływu na państwa bałtyckie. Rozpoczną od tajnych operacji w taki sam sposób w jaki Stany Zjednoczone finansowały i pobudzały do działania pozarządowe organizacje na całym świecie, Rosjanie będą finansować i aktywizować rosyjskie mniejszości w tych krajach , jak również wszystkie elementy prorosyjskie jakie uda im się znaleźć lub kupić. Kiedy Bałtowie stłumią te ruchy, da to Rosjanom pretekst do sięgnięcia po drugi instrument, sankcje ekonomiczne, zwłaszcza w postaci odcięcia dostaw gazu ziemnego. Wreszcie zastosują presje militarną, koncentrując na granicach znaczne siły. Polacy i Bałtowie, czemu trudno się dziwić, pamiętają nieprzewidywalność Rosjan. Presja psychologiczna będzie ogromna” – reszta w książce. Zobaczymy na ile się ten scenariusz sprawdzi. Dodam tylko, że napisał również, że fryce zablokują poparcie NATO dla Polski.

    https://www.youtube.com/watch?v=7Kfh0Fuq7LI

  • szczurek
   szczurek :

   Ra66: oraz Sylwia: Przesyłam ciekawostki związane z SS Galizien , może wam są już znane a jeżeli nie to przeczytacie. Dla pozostałych wciągnijcie wnioski sami

   Ciekawostka 1 o SS Galizien

   http://pl.wikipedia.org/wiki/14_Dywizja_Grenadier%C3%B3w_SS_(1_ukrai%C5%84ska)

   19 kwietnia 1945 do sztabu dywizji przybył gen. Pawło Szandruk, od 15 marca 1945 przewodniczący Ukraińskiego Komitetu Narodowego i głównodowodzący Ukraińskiej Armii Narodowej, podporządkowując sobie SS-Brigadefuhrera Fritza Freitaga i przejmując bezpośrednio dowodzenie dywizją. Na rozkaz gen. Szandruka 25 kwietnia żołnierze dywizji złożyli przysięgę na wierność Ukrainie i nałożyli na czapki ukraińskie godło państwowe (tryzub)[24].
   Po opuszczeniu na rozkaz generała Pawło Szandruka linii frontu 7 maja 1945, oddziały dywizji przeszły rzekę Mur, przechodząc do brytyjskiej strefy okupacyjnej Austrii. 10 maja 1945 SS-Brigadeführer Fritz Freitag popełnił samobójstwo, bezpośrednią komendę nad dywizją przejął gen. Mychajło Krat. Oddziały dywizji skapitulowały przed Brytyjczykami i Amerykanami w rejonie Tamsweg. Po kapitulacji jeńcy zostali przez Brytyjczyków poprzez obóz w Spittal przewiezieni do obozu w Bellaria, a następnie Rimini (w Romanii), na terenie operacyjnym II Korpusu Polskiego we Włoszech.
   Generał Pawło Szandruk bezpośrednio po kapitulacji jednostki zażądał od Brytyjczyków spotkania w cztery oczy z generałem Władysławem Andersem, swym dowódcą z września 1939 r. (ówcześnie dowódcą II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie na froncie włoskim), które mu umożliwiono.
   W konsekwencji osobistej interwencji gen. Andersa w Londynie, a także stanowiska Stolicy Apostolskiej[25], Brytyjczycy mimo sowieckich żądań nie wydali żołnierzy ukraińskich Stalinowi, gdyż uznali ich za obywateli polskich (byli nimi bezsprzecznie do 1939 – agresja i okupacja sowiecka z 17.09.1939 nie zmieniała ich statusu prawnego) i umożliwili im osiedlenie się w r. 1947 w Wielkiej Brytanii i krajach Wspólnoty Brytyjskiej !!!!!

   Ciekawostka 2 o SS Galizien

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Paw%C5%82o_Szandruk

   Po wojnie Pawło Szandruk przebywał w Niemczech, Francji, następnie osiadł w Kanadzie. W roku 1965 został odznaczony przez generała Władysława Andersa[21] krzyżem Virtuti Militari. !!!!!

   • szczurek
    szczurek :

    Ciekawostka 3
    Decyzję przyznania Virtuti Militari gwałtownie zaatakowała prasa w ZSRR i PRL, a także niektóre gazety na Zachodzie. Kampania przeciw Szandrukowi nie spotkała się z reakcją ze strony oficjalnych polskich czynników emigracyjnych.W obronę wziął go Jerzy Giedroyc. W liście do Jerzego Stempowskiego pisał: Szandruk jest w nędzy i bardzo stary. Myślę, że wzięcie go w obronę przez Polaków jest nie tylko obowiązkiem, ale to może mieć duży rezonans wśród Ukraińców i naprawi tę londyńską głupotę. Na łamach Kultury Giedroyć opublikował obszerne fragmenty wspomnień Szandruka i zamieścił własny komentarz, co czynił niezmiernie rzadko. Pisał: Stosunki polsko-ukraińskie od przeszło pięćdziesięciolecia obfitują w ponure karty, często krwawe. Specjalnie, jeśli idzie o okres ostatniej wojny. Są to rzeczy mało znane, kontrowersyjne i zabarwione emocją (… ). Niemniej, jeśli się naprawdę poważnie myśli o normalizacji stosunków polsko-ukraińskich, która dziś bardziej niż kiedykolwiek jest koniecznością historyczną obu narodów, jest już najwyższy czas, aby te sprawy zbadać z całą bezstronnością. Trzeba skończyć nareszcie z tą atmosferą, która zatruwa Europę Wschodnią

    • polonus
     polonus :

     Giedroyć bardzo polskim interesom zaszkodził i do dziś szkodzi swą teorią o polksich interesach na Ukrainie. Polskim interesem na Ukrainie byłoby gdyby Ukrainy i Ukraińców wcale nie było. Dość mamy kłopotów będąc między Niemcami a Rosją. A ta wypowiedź o zabarwianiu emocjami jest kpiną. Zamordowanych zostały setki tysięcy ludzi a ten pieprzył o barwieniu.

   • polonus
    polonus :

    To nie do mnie ale skomentuję o tym. Decyzja Andersa w sprawie SS Galizien jest zagadkowa a odznaczenie SS-mana Szandruka zakrawa na czyn haniebny. Wiem, że Anders był dla swych podwładnych okrutny i skazywał na rozstrzelanie nawet za dość błahe wykroczenia, również nastolatków. W okrucieństwie przebił go tylko Żukow. Przypisuje Andersowi się uratowanie wielu Polaków ze Związku Sowieckiego ale nie jest pewne na ile on to sam przewalczył a na ile zasługa leży po stronie pomagających mu polskich działaczy w Moskwie.

 9. raf66
  raf66 :

  Ad Szczurek.Ciekawe informacje , tym bardziej w perspektywie wydania calej armii RONA bolszewikom. SS Galizien i Szandruk musieli miec niezwykle ustosunkowanych protektorow skoro udalo im sie ocalic zycie w przeciwienstwie do Kaminskiego i jego siepaczy.Raf66