W czasie sobotniej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla premiera Mateusza Morawieckiego poseł Robert Winnicki dokonał gruntownej krytyki PiS i przedstawił Ruch Narodowy jako alternatywę dla tej partii.

Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, wystąpił pod koniec sobotniej debaty, ponieważ w Sejmie ma status posła niezrzeszonego. Choć jak podkreślił „Ruch Narodowy krytycznie ocenia trzy lata rządów PiS” to jednocześnie pochwalił obecną partię rządzącą za program 500+, uszczelnienie ściągalności podatku VAT oraz „delikatne przewietrzenie w armii”. Winnicki podkreślił jednak, że wszystkie te ruchy przeprowadził jeszcze rząd Beaty Szydło, a nie Mateusza Morawieckiego. „Ostatni rok, rok premiera Morawieckiego to już tylko propaganda, czysta propaganda, może nawet nie taka czysta, bo zarządzana z ulicy Woronicza” – mówił narodowiec wskazując na siedzibę telewizji publicznej. Stwierdził przy tym, że TVP „prymitywizmem swojej propagandy nawet Trzaskowskiemu pomogła wygrać pierwsza turę w Warszawie”.Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Winnicki podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość ma pod swoją kontrolą całą władzę wykonawczą i ustawodawczą, także „trybunały, banki, media, służby” a mimo to nie potrafiło przeprowadzić poważnych zmian w kraju. Politykę obecnego obozu rządzącego Winnicki sprowadził do „ruchów kadrowych” oraz „medialnego bicia piany”. Przy czym uznał, że rządy PiS spotykają się z coraz większym odrzuceniem nie tylko w elektoracie lewicowym czy liberalnym, ale także wśród ludzi o poglądach prawicowych. Uznał, że „przychodzi czas na nową prawicę, prawicę narodową”.

Winnicki wezwał aby „postawić interesy polskiego pracownika ponad interesy tych, którzy polską gospodarkę chcą utrzymywać w słabej kondycji jako gospodarkę nierozwiniętą i opartą o tanią siłę roboczą”. Jak stwierdził: „Potrzeba prawicy narodowej aby powiedzieć stop imigracji. Stop zalewaniu Polski tanią siłą robocza z Ukrainy i Azji”.

„Budujemy taki ruch polityczny, który nie będzie klękał przed Izraelem w sprawie ustawy o IPN, przed Unią w sprawię sądów, czy przed ambasadą USA w sprawie podatku od źródła” – Winnicki ostro krytykował politykę rządu Morawieckiego wobec zagranicznych podmiotów, którą według narodowca ten gabinet prowadzi „jak pijany wojak, bezmyślnie pręży muskuły, by chwilę później kapitulować na całej linii z podkulonym ogonem”. Zapowiadał w imieniu RN „politykę zagraniczną spokojniejszą w formie, ale zarazem bardziej stanowczą w treści”.

Krytykował też obóz PiS za brak zaostrzenia polityki antyaborcyjnej, a także poświęcanie interesów Polaków na Kresach w ramach współpracy z Litwą czy Ukrainą.

Czytaj także: Robert Winnicki dla Kresy.pl: Liczymy na wprowadzenie solidnej reprezentacji do PE

videosejm.pl/kresy.pl

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Emillo :

    Widzieliście debatę sejmu gdzie upier.dolili ustawę o IPN? Tylko jeden poseł, powtórzę: jden poseł zaprotestował. Wszedł samowolnie na mównicę i grzmiał, że to hańba i zdrada. Zgadnijcie kto.
    PS. Nikt się do niego nie dołączył. Ręce opadają… mamy jednego posła patriotę w tym kraju.