Główne obchody Święta Wojska Polskiego, obchodzonego w rocznicę warszawskiego zwycięstwa na bolszewikami, w roku bieżącym odbędą się w Katowicach.

Przeprowadzenie corocznej defilady Wojska Polskiego w Katowicach zapowiedział w środę minister obrony Mariusz Błaszczak, który gościł w tym mieście. „Rok 2019 został uznany przez Sejm RP rokiem Powstań Śląskich. Zdecydowałem o tym, aby tegoroczne Święto Wojska Polskiego odbyło się w Katowicach, żeby defilada Wojska Polskiego 15 sierpnia tego roku miała miejsce właśnie w Katowicach ze względu na doniosłość wydarzenia sprzed stu lat” – słowa Błaszczaka cytuje TVS.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Bardzo serdecznie panu ministrowi i pani europoseł dziękuję za tę inicjatywę – bardzo ważną, bo podkreślającą jaką rangę, jakie znaczenie Śląsk ma dla Polski” odpowiedział ministrowi Błaszczakowi, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. W sierpniu tego roku żołnierze będą obchodzić nie tylko rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami w bitwie warszawskiej, ale też setną rocznicę wybuchu pierwszego powstania śląskiego.

Błaszczak gościł na Śląsku by spotkać się z dowództwem i żołnierzami 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Po spotkaniu z żołnierzami 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej minister złożył wieniec przed Pomnikiem Powstańców Śląskich.

W sobotę  w centrum miasta odbył się piknik militarny. Na Placu Sejmu Śląskiego oraz Placu Chrobrego żołnierze Wojska Polskiego rozstawili swój sprzęt, między innym kołowy transporter opancerzony „Rosomak” oraz czołgi T-34 i PT 91 Twardy.

Czytaj także: Skandaliczna uchwała opolskiego Sejmiku – powstańców śląskich zrównano z członkami niemieckich bojówek

tvs.pl/katowice.naszemiasto.pl/kresy.pl




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz