Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali w środę Ukraińca, który nielegalnie przekroczył ukraińsko-polską granicę idąc… tyłem. Myślał, że w ten sposób zmyli strażników granicznych.

Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Siedliska położonej tuż przy granicy z Ukrainą. Polscy strażnicy graniczni zauważyli mężczyznę, który zmierzał w kierunku Siedlisk idąc tyłem. Podczas kontroli okazało się, że jest to 31-letni obywatel Ukrainy, którego kilka godzin wcześniej nie wpuszczono na przejściu w Medyce do Polski, ponieważ nie miał przy sobie wymaganych przepisami środków finansowych. Postanowił więc nielegalnie przekroczyć granicę.

Jak podaje Straż Graniczna, mężczyzna szedł tyłem, by sprawić wrażenie, że zmierza w kierunku Ukrainy. „Ślady na granicy pozostawione przez osobę idącą tyłem miały świadczyć o rzekomym przekroczeniu granicy z Polski na Ukrainę, a nie jak w rzeczywistości z Ukrainy do Polski” – wyjaśnił Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Ukrainiec przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy i ujawnił, że jego docelowym krajem były Niemcy, gdzie miał podjąć pracę. Mężczyzna otrzymał zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen na okres 3 lat i został wydalony na Ukrainę.

CZYTAJ TAKŻE: Zakochany Ukrainiec nielegalnie przekroczył granicę

Kresy.pl / strazganiczna.pl / rfm24.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. vader213
    vader213 :

    Przepraszam pana Petra Poroszenkę, pana Igora Isajewa, pana Andrzeja Deszczycę i pana Piotra Tymę oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród litewski, za ich publiczne znieważenie w internecie z powodu przynależności narodowej a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publiczne nawoływanie do przestępstwa na ich szkodę i publiczne pochwalanie przestępstwa. Przepraszam również panią Marię Przełomiec i Róże Thun za publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa na ich szkodę. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, iż tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.