Pięć ugrupowań weszłoby do Sejmu, gdyby w najbliższą niedzielę odbyły się wybory parlamentarne – wynika z najnowszego sondażu Kantar.

Jak podaje RMF24.pl, w najnowszym sondażu Kantar najwyższe poparcie uzyskało Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami (Zjednoczona Prawica). Na ugrupowanie rządzące chciało zagłosować 31 proc. spośród osób deklarujących udział w wyborach. Notowania PiS wzrosły o 1 pp. w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem 22 proc. (spadek o 2 pp.). Na trzecim miejscu z 16 proc. umocnił się ruch Szymona Hołowni Polska 2050, zyskując 2 pp.

Do Sejmu weszłyby jeszcze Lewica z 9 proc. (wzrost o 1 pp.) oraz Konfederacja z 6 proc., która także zwiększyła swój stan posiadania o 1 pp.

Poniżej progu wyborczego znalazły się PSL-Koalicja Polska (3 proc.) oraz Kukiz-15 (2 proc.). Notowania obu tych ugrupowań nie zmieniły się od ostatniego badania.

11 proc. badanych, którzy zadeklarowali chęć wzięcia udziału w wyborach, nie nie wiedziało, na kogo zagłosują.

35 proc. badanych było pewnych, że weźmie udział w wyborach (przy założeniu, że odbędą się one po ustaniu epidemii koronawirusa). Drugie tyle badanych odpowiedziało „raczej tak” na pytanie, czy pójdą do urn. Odpowiedź „raczej nie” wybrało 10 proc. ankietowanych, a „zdecydowanie nie” – 9 proc. 11 proc. nie miało w tej kwestii zdania.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż United Surveys: Solidarna Polska i Porozumienie bez szans na samodzielne wejście do Sejmu

Kresy.pl / rmf24.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz