Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel ostro skrytykował radnego Szczecina, a także kandydata PiS w wyborach do Sejmu Dariusza Mateckiego, który według doniesień niektórych mediów promował happening mający polegać na „dezynfekcji Szczecina od ideologii LGBT”.

Niektóre media, w tym portal Gazety Wyborczej, podały w środę, że Matecki wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych i zapraszał na niej do udziału w manifestacji „Szczecin w obronie rodziny”, którą zaplanowano na przyszłą sobotę, dzień, w którym w Szczecinie odbędzie się tzw. Marsz Równości. Na konferencji była także obecna Małgorzata Rudzka z Młodzieży Wszechpolskiej, która zapowiadała przeprowadzenie happeningu polegającego na „dezynfekcji” ulic miasta od ideologii LGBT. Rudzka namawiała, by osoby zainteresowane wzięciem udziału w happeningu przyniosły sprzęt do dezynfekcji, miotły i spryskiwacze. Według GW Matecki miał udzielić wsparcia tej inicjatywie. „Będzie to symboliczny gest usuwania z ulic ideologii LGBT” – cytuje jego słowa GW.

W czwartek radnego PiS ostro skrytykował wicerzecznik tej partii Radosław Fogiel. „To, co zapowiedział pan Matecki jest kompletnie żenujące, godne największego potępienia, nie idzie w parze z tym, co głosi Prawo i Sprawiedliwość” – powiedział polityk radiu RMF FM. Fogiel odcinał się od Mateckiego tłumacząc, że PiS ma tak wielu kandydatów na listach, że „nie jest w stanie kontrolować każdego”. Tłumaczył też, że Matecki jest członkiem koalicjanta PiS – Solidarnej Polski, która zabiegała, by znalazł się na liście do Sejmu. Rzecznik ubolewał, że listy są już zarejestrowane i „niewiele można zrobić”.

„Jedyne, co możemy zrobić to ubolewać, że doszło do takiej sytuacji. Mam nadzieję, że pan Matecki pójdzie po rozum do głowy i odwoła całą tę akcję” – mówił wicerzecznik PiS.

Wczoraj radny Matecki odniósł się do doniesień m.in. GW na Twitterze. Zarzucił „mediom III RP” przypisanie mu słów, których nie wypowiedział. Jak stwierdził, nie jest organizatorem happeningu a na konferencji prasowej wspierał marsz „Szczecin w obronie rodziny”. Matecki podkreślił, że sprzeciwia się ideologii LGBT a nie osobom LGBT, którym, jak stwierdził, należy się szacunek. Oświadczył, że nie zamierza brać udziału w happeningu, lecz przyjść i wyrazić swoje zdanie m.in. „na temat szkalowania katolików, na temat znieważania symboli narodowych i religijnych oraz tego, jak ideologia LGBT chce wchodzić do szkół i przedszkoli, i dlaczego należy się temu przeciwstawiać”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Radny Dariusz Matecki jest znany ze swojego zaangażowania w sprawy patriotyczne i kresowe. W maju br. pisaliśmy o jego proteście przeciw spektaklowi teatralnemu pt. „Lwów nie oddamy!” pokazanemu w Szczecinie w ramach Przeglądu Teatrów Małych Form. Jego zdaniem sztuka zrównywała UPA z AK, nazywała Orlęta Lwowskie „okupantami” i drwiła z Polek mieszkających we Lwowie.

CZYTAJ TAKŻE: Szczeciński radny: dlaczego prezydent miasta nie potępił nazwania Orląt Lwowskich „zaborcami”?

Kresy.pl / wyborcza.pl / wp.pl / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz