Koleją szybciej do Mińska

PKP Intercity ogłasza nową organizację połączenia kolejowego ze stolicą Białorusi, Mińskiem. Dzięki niemu czas podróży skróci się o około 1,5 godziny.

Jak poinformował portal Związku Polaków na Białorusi, PKP Intercity uruchamia nowe połączenie z przygranicznym miastem obwodowym Brześć na Białorusi. Przyjazd polskiego pociągu z Warszawy do tego miasta będzie skoordynowany z wyjazdem pociągu białoruskich kolei do Mińska. Pasażerowie będą mogli przesiadać się właśnie do tego pociągu i kontynuować podróż do stolicy Białorusi.

Wbrew pozorom tego typu organizacja połączenia skróci jego czas. Pociągi bezpośrednio łączące oba miasta muszą bowiem przechodzić w Brześciu wymianę systemów kół, w związków z różnym rozstawem szyn w Polsce i na Białorusi. Nowy sposób organizacji połączenia stolicy dwóch państw skróci czas podróży do 8 godzin. Z Warszawy skład będzie odjeżdżał o godz. 8:50. Pociąg do Mińska dojedzie na godz. 18:49 czasu lokalnego (z uwzględnieniem zmiany strefy czasowej). Z powrotem pociąg wyruszy z Mińska o 10.55 czasu białoruskiego i dotrze do Warszawy na 17.20 czasu środkowoeuropejskiego.

Pociąg ma otrzymać nazwę “Skaryna”, od Franciszka Skaryny lub Skoryny, urodzonego w Połocku humanisty przelomu XV i XVI wieku, wydawcy pierwszych książek w języku ruskim.

Czytaj także: Do Grodna bez wizy – zarządzenie prezydenta Białorusi

znadniemn.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply