Koleją szybciej do Mińska

PKP Intercity ogłasza nową organizację połączenia kolejowego ze stolicą Białorusi, Mińskiem. Dzięki niemu czas podróży skróci się o około 1,5 godziny.

Jak poinformował portal Związku Polaków na Białorusi, PKP Intercity uruchamia nowe połączenie z przygranicznym miastem obwodowym Brześć na Białorusi. Przyjazd polskiego pociągu z Warszawy do tego miasta będzie skoordynowany z wyjazdem pociągu białoruskich kolei do Mińska. Pasażerowie będą mogli przesiadać się właśnie do tego pociągu i kontynuować podróż do stolicy Białorusi.

Wbrew pozorom tego typu organizacja połączenia skróci jego czas. Pociągi bezpośrednio łączące oba miasta muszą bowiem przechodzić w Brześciu wymianę systemów kół, w związków z różnym rozstawem szyn w Polsce i na Białorusi. Nowy sposób organizacji połączenia stolicy dwóch państw skróci czas podróży do 8 godzin. Z Warszawy skład będzie odjeżdżał o godz. 8:50. Pociąg do Mińska dojedzie na godz. 18:49 czasu lokalnego (z uwzględnieniem zmiany strefy czasowej). Z powrotem pociąg wyruszy z Mińska o 10.55 czasu białoruskiego i dotrze do Warszawy na 17.20 czasu środkowoeuropejskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pociąg ma otrzymać nazwę „Skaryna”, od Franciszka Skaryny lub Skoryny, urodzonego w Połocku humanisty przelomu XV i XVI wieku, wydawcy pierwszych książek w języku ruskim.

Czytaj także: Do Grodna bez wizy – zarządzenie prezydenta Białorusi

znadniemn.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz