Sukcesem zakończyły się poszukiwania 26-letniego Gruzina, który na początku maja dokonał kradzieży rozbójniczej z użyciem noża. Obcokrajowiec został po kilkunastu dniach ujęty, usłyszał zarzuty i trafił na 3 miesiące do aresztu.

Jak poinformowała w środę Komenda Powiatowa Policji w Kępnie (woj. wielkopolskie), działania policjantów z tej miejscowości doprowadziły do zatrzymania 26-letniego obywatela Gruzji, który 4 maja br. w jednym z marketów w Mianowicach, miejscowości sąsiadującej z Kępnem, dokonał kradzieży rozbójniczej przy użyciu noża.

Cudzoziemiec ukradł alkohol od wartości prawie dwóch tysięcy złotych. Przy próbie zatrzymania przez ochronę sklepu groził nożem i zbiegł.

Szeroko zakrojone działania na terenie kilku województw mające na celu ujęcie mężczyzny trwały kilkanaście dni. Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu i inne dowody, a także przesłuchali świadków. Doprowadziło to do ustalenia, że sprawcą był 28-letni Gruzin na co dzień mieszkający we Wrocławiu.

Mężczyznę zatrzymano w poniedziałek i osadzono w policyjnym areszcie. W środę doprowadzono go do prokuratury w Kępnie, gdzie postawiono mu zarzut kradzieży rozbójniczej. Grozi za to kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec cudzoziemca środek w postaci aresztu tymczasowego przez okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że na początku maja “Rzeczpospolita” poinformowała, iż 11 z 79 zarejestrowanych gwałtów, do których doszło w ubiegłym roku w Warszawie, było dokonanych w podobny sposób – cudzoziemscy kierowcy taksówek Uber i Bolt wywozili kobiety, które zamówiły u nich kurs w odludne miejsce i tam je gwałcili bądź molestowali. W tym roku organy ścigania zanotowały już 9 takich przypadków. Na 20 potwierdzonych przypadków sześciu sprawców to Gruzini. Pozostali ustaleni sprawcy to dwóch Uzbeków, dwóch Tadżyków, jeden Algierczyk i jeden obywatel Turkmenistanu.

Kresy.pl / kepno.policja.gov.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply